Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Profesionálny kompaktný fotoaparát Sony ZV-1 teraz kúpite o 169 € lacnejšie

Profesionálny kompaktný fotoaparát Sony ZV-1 teraz kúpite o 169 € lacnejšie
Zdroj | Sony
Tomáš Šmidák
Profesionálny kompaktný fotoaparát Sony ZV-1 teraz kúpite o 169 € lacnejšie
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Fotoaparáty v dnešných smartfónov sú naozaj pokročilé a dokážu vám zachytiť pekné fotografie aj videá za akýchkoľvek podmienok. Pokiaľ ale chcete aby vám vaše zábery z dovolenky každý závidel, je vhodné zainvestovať do niečoho lepšieho. Kompakty od Sony patria dlhé roky medzi to najlepšie čo si môžete v tejto triede kúpiť. Sony ZV-1 je toho dôkazom a teraz si ho navyše viete kúpiť s 21 % zľavou.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Sony ZV-1 je kompaktný fotoaparát inšpirovaný vlajkovou radou RX100. Vďaka jeho modernému retro dizajnu, na prvý pohľad vidíte, že ide o fotoaparát značky Sony. S malými rozmermi a hmotnosťou 294g sa jedná o dokonalého spoločníka na cesty.

Zdroj | Sony

Vnútri nájdeme snímač Exmor RS CMOS, ktorý má veľkosť jeden palec a rozlíšenie 20,1 Mpx. Dať do takto malého tela taký veľký senzor, je vec kvôli ktorej sú tieto kompakty také vyhľadávané. Vďaka tomu budú totiž vaše fotky ostré, plné detailov a to aj za horších svetelných podmienok.

Pozrite si

Sony predstavilo novú formu predplatného PlayStation Plus s viac ako 700 hrami

Zdroj | Sony

Senzor potom dopĺňa predný zabudovaný objektív s profesionálnymi sklami od výrobcu ZEISS. Na tele fotoapáratu nájdete aj 3,5 mm jack pre externý mikrofón či micro HDMI port.

Na zadnej strane sa nachádza 3″ LCD displej, cez ktorý viete celé zariadenie ovládať pomocou dotyku. Slúži tiež ako náhľad záberu, nakoľko na tele fotoaparátu nenájdete hľadáčik.

Zdroj | Sony

Veľkou výhodou je, že je výklopný do strany. Či už pôjde o spoločnú selfie alebo video, vždy budete presne vedieť ako bude finálny záber vyzerať.

Pozrite si

To podstatné v Sony Xperia 1 IV nájdete vo vnútri

Nakoľko ide o fotoaparát pre začiatočníkov, ktorý sa chcú vo fotení zlepšovať, ovládanie fotoaparátu je veľmi jednoduché. K dispozícií sú však aj manuálne nastavenia, takže vám nič nebráni v tom si všetko prispôsobiť podľa seba.

Zdroj | Sony

Video môžete nahrávať až v rozlíšení 4K a fotiť môžete do formátov JPG a RAW. Sony ZV-1 disponuje pokročilým automatickým zaostrovaním a tiež funkciou Bokeh, vďaka ktorej sa pozadie za vami inteligentne rozostrí.

Zdroj | Sony

V prípade, že radi natáčate videá, vás tiež poteší optická aj elektronická stabilizácia obrazu. Za zmienku tiež stoja tri integrované mikrofóny, ktoré by mali zabezpečiť kvalitný zvukový výstup.

Sony ZV-1 prišiel na trhu v polovici roka 2020 za odporúčanú cenu 808 €. Dnes si ho viete kúpiť so zľavou 21 % za 638,90 €.

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.