Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Privítajte Xiaomi Redmi Note 3 z kovu a so snímačom odtlačkov

Privítajte Xiaomi Redmi Note 3 z kovu a so snímačom odtlačkov
Marek Šimunek
Privítajte Xiaomi Redmi Note 3 z kovu a so snímačom odtlačkov

Spoločnosť Xiaomi sa dnes skutočne snažila. Okrem nového tabletu Xiaomi Mi Pad 2 totiž predstavila aj nový smartfón v podobe modelu Xiaomi Redmi Note 3. V tomto prípade sa jedná o nástupcu mimoriadne úspešného modelu Xiaomi Redmi Note 2, ktorého sa na celom svete za 100 dní predalo viac ako 6,09 milióna kusov. Novinka má teda neľahkú úlohu. Čím sa bude snažiť zaujať?

Zdroj | Xiaomi
Pozrite si

Tablet Xiaomi Mi Pad 2 má len 7 mm a 4-jadro od Intelu

V prvom rade to bude určite kovovým telom, ktoré Redmi Note 3 prináša. Okrem toho ponúkne Redmi Note 3 aj pomerne slušnú hardvérovú výbavu. Jej súčasťou je napríklad 5,5″ Full HD displej, ako aj výkonný osemjadrový procesor MediaTek Helio X10. Operačná pamäť má v prípade modelu so 16 GB úložiskom kapacitu 2 GB, pričom model s 32 GB priestorom pre dáta ponúkne 3 GB RAM.

Zdroj | Xiaomi

Dalšou novinkou je snímač odtlačkov prstov, ktorý si svoje miesto našiel na zadnej strane hneď pod 13 Mpx fotoaparátom. Ten ponúkne clonu f/2,2 a duálny LED blesk. Samozrejme nechýba možnosť natáčania Full HD videí. Poteší aj nahrávanie spomalených videí pri 120 fps. Xiaomi sa v prípade novinky Redmi Note 3 chválilo aj tým, že snímač odtlačkov odomkne zariadenie už za 0,3 sekundy.

Zdroj | Xiaomi

Ak sa obávate výdrže, máme pre vás dobrú správu. Xiaomi Redmi Note 3 totiž dostalo do vienka batériu s pomerne slušnou kapacitou 4 000 mAh. Okrem bežnej dátovej výbavy zaujme IR snímač. Ten využijete na ovládanie domácich spotrebičov, podobne ako tomu je v prípade modelu Mi4. Nechýba ani podpora dvoch SIM kariet, či LTE a duálneho Wi-Fi pripojenia (802.11ac). Operačným systémom Xiaomi Redmi Note 3 je Android 5.1 Lollipop, ktorý sa skrýva pod grafickú nadstavbu MIUI 7.

Zdroj | Xiaomi
Pozrite si

Xiaomi predstavilo MIUI 7 – toto sú novinky, na ktoré sa môžeme tešiť

Samozrejme to by nebolo Xiaomi, ak by nechcelo zaujať aj cenou. Redmi Note 3 sa teda bude predávať za viac ako priaznivú cenu. 16 GB verzia bude v prepočte stáť 132 €, pričom 32 GB verzia by mala byť dostupná za 162 €. Samozrejme v prípade kúpy u nás bude cena pravdepodobne o niečo vyššia, ale aj tak sa máme na čo tešiť.

Zdroj