Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Xiaomi predstavilo MIUI 7 – toto sú novinky, na ktoré sa môžeme tešiť

Xiaomi predstavilo MIUI 7 – toto sú novinky, na ktoré sa môžeme tešiť
Marek Šimunek
Xiaomi predstavilo MIUI 7 – toto sú novinky, na ktoré sa môžeme tešiť

Ako sme vás informovali minulý týždeň, dnes predstavil čínsky výrobca Xiaomi novú verziu svojej grafickej nadstavby známej pod označením MIUI. Siedma verzia síce nepriniesla žiadne drastické zmeny v dizajne, ale o to vítanejšie vylepšenia.

MIUI 7

Nové témy

MIUI 7 prinesie nový systémový vzhľad, alebo témy ak chcete, pričom samozrejme nebude chýbať ani možnosť ich personalizácie podľa vašich preferencií.

Nový bude aj spôsob vytvárania nových tém, ktorý nebude vyžadovať zložité kódovanie, ale dizajnéri si vystačia s nástrojom MUSE.

MIUI 7

MIUI 7

MIUI 7

Android na steroidoch

Okrem grafických zmien sa Xiaomi v prípade MIUI 7 zameralo aj na optimalizáciu samotného operačného systému. Všetky zmeny dovedna by mali priniesť podstatne rýchlejšie otváranie aplikácií, vyššiu svižnosť systému a samozrejme aj lepšiu výdrž na batériu.

MIUI 7

MIUI 7

POZRITE SI: RECENZIA Xiaomi Mi4i | Vynikajúci aj s kompromismi

Na tej by sa mal podpísať najmä nový algoritmus, ktorý sústreďuje aplikácie prebúdzajúce procesor do jedného času. V konečnom dôsledku to dovolí podstatne dlhšie časy spánku pre procesor, čo sa priaznivo prejavuje práve na výdrži.

Všetky zmeny by vraj podľa Xiaomi mali priniesť minimálne tri hodiny výdrže navyše oproti rovnakým zariadeniam s MIUI 6.

XXL text

Jemné displeje v dnešných smartfónoch nevyhovujú každému a tak ak potrebujte väčšie písmo MIUI 7 na vás myslí. Xiaomi totiž do systému pridalo funkciu XXL text, ktorá zlepší čitateľnosť textu vo veľkej škále aplikácií.

MIUI 7

Child Mode

Ak požičiavate svoj smartfón deťom, asi viete akú šarapatu v ňom vedia narobiť. MIUI 7 preto obsahuje Child Mode, v ktorom môžete zakázať prístup k citlivým informáciám, ako sú e-maily, či správy.

MIUI 7

Baby Album

MIUI 7 bude mať aj špeciálnu funkciu, ktorá pomocou rozoznávania tváre vytvorí vo vašom smartfóne automatický album. Ten bude obsahovať všetky fotky vašich ratolestí. Navyše si môžete automaticky nastaviť možnosť zobraziť na každý deň samostatnú tapetu na zamknutej obrazovke práve z tohto albumu, ktorý obsahuje fotografie vašich detí.

MIUI 7

MIUI 7

POZRITE SI: Čínsky Apple, Xiaomi má ďalšiu Smart TV. Jej cena vás dostane!

Automatický mód nerušiť

Jednou z vynikajúcich vychytávok MIUI 7 je automatické nastavenie módu nerušiť v momente keď váš náramok Xiaomi Mi Band zaznamená, že spíte. Počas spánku vás tak nebudú rušiť správy a iné notifikácie.

MIUI 7

Xiaomi a Opera Max

Xiaomi sa pri tvorbe MIUI 7 spojilo s Operou Max a vytvorili tak integrovaný internetový prehliadač, ktorý vám pri prehliadaní stránok môže ušetriť až 50 % dát. Okrem toho sa tento systém kompresie prenášaných údajov používa aj množstve iných aplikácií, ako je napríklad YouTube, Instagram a iné.

MIUI 7

MIUI 7

POZRITE SI: iPhone 6 Plus boj sa! Prichádza totiž Xiaomi Mi Note a jeho Pro verzia

Bohužiaľ tento systém si zatiaľ u nás neužijeme. Už rok ho Xiaomi používa v Číne a v súčasnosti ho spúšťa aj v Indii, Hongkongu, Taiwane, Singapure, Malajzii a Filipínach. Veríme, že postupne sa táto služba dostane do celého sveta.

Visual IVR

Niektoré z nových funkcií sú špeciálne určené pre indický trh, na ktorom je spoločnosť Xiaomi v súčasnosti veľmi aktívna. Okrem 10 jazykových mutácií pre rôznorodé indické jazyky ponúkne MIUI 7 v tomto regióne aj funkciu Visual IVR.

MIUI 7

Tá používateľovi umožní vidieť jednotlivé voľby pri volaní na call centrá. Zákazníci už tak nebudú musieť čakať, kým im automat povie, že na spojenie s operátorom treba stlačiť „1“ a podobne.

MIUI 7

Nová verzia MIUI 7 bude ako vývojárska beta verzia dostupná od pondelka 24. augusta pre smartfóny Xiaomi 1S, Redmi 2, Mi 3/4/4i a Redmi Note 3G/4G. Spustenie ostrej verzie je očakávané na koniec tohto roka.

Páči sa vám nová verzia MIUI 7?

Foto: Xiaomi