Reklama

Prinesie Snapdragon Sound úžasný bezdrôtový Hi-Fi zvuk?

Zdroj | Bose
Richard Pliešovský
Zdroj | Bose
Zdroj | Bose

Qualcomm sa nevenuje len vývoju procesorov pre mobilné zariadenia. Najnovšie to spoločnosť dokázala novým procesorom, ktorý má významne zlepšiť kvalitu zvuku pri počúvaní hudby cez bezdrôtové slúchadlá.

Snapdragon Sound využíva vo svojom novom procesore bezdrôtovú technológiou Bluetooth a bezstratové kodeky aptX Adaptive na dosiahnutie prehrávania Hi-Fi zvuku až do 24 bitov/96 kHz.

Zdroj | Qualcomm

Snapdragon Sound je navrhnutý tak, aby poskytoval super širokopásmovú hlasovú kvalitu 32 kHz pre telefonické hovory. Majú výrazne zlepšiť kvalitu zvuku pri bezdrôtovom prenose zvuku počas telefonovania ako pri štandardnom Bluetooth. Aplikácia Snapdragon Sound na to využíva kodek aptX Voice.

Pozrite si

Kedy si užijeme Spotify HiFi – zvuk v CD kvalite?

Okrem tohto prinesie nižšiu latenciu počas hrania hier, až na 89 milisekúnd. Napriek vysokému toku dát má nový procesor zabezpečiť stabilné spojenie. Technológia v Snapdragon Sound tiež znižuje intenzitu zvukov okolia, čo vedie k lepšiemu používateľskému zážitku – a to aj v hlučnom prostredí, napríklad v call centrách.

Zdroj | Qualcomm

Nekomprimovaná pôvodná stopa je v 24-bitovom zvuku 96 kHz štúdiovej kvality, prenášaná je cez kábel. Štandardná kvalita zvuku cez Bluetooth je komprimovaná pomocou kodeku SBC. Ten je štandardom používaným pre streamovanie hudby, ponúka rozlíšenie do 16-bitov/44,1 kHz. Snapdragon Sound využíva kodek aptX, ktorý je navrhnutý tak, aby poskytoval 24-bitový zvuk s frekvenciou 96 kHz.

Pred niekoľkými dňami oznámila najpopulárnejšia streamovacia hudobná služba Spotify, že do konca roka prinesie aj Hi-Fi zvuk. Technológia od Qualcommu teda príde mnohým náročným poslucháčom vhod.

Zdroj | Qualcomm

Koncept Hi-Res zvuku nie je pre operačné systémy Android nový. Vo svete kvalitného zvuku je lídrom Sony, ktoré už niekoľko rokov ponúka technológiu LDAC. Dokáže prenášať trojnásobne väčšie množstvo dát, ako zvládne štandardný kodek SBC.

Komponenty od Qualcomm už teraz nájdete v niektorých modeloch slúchadiel, napr. Bose, Jabra, 1More, Sennheiser, Audio-Technica či Anker.

Zdroj | Qualcomm

Na obaloch smartphonov a audio výrobkov podporujúcich Snapdragon Sound bude umiestnené viditeľné logo. Prvé výrobky sa majú dostať do predaja v najbližších mesiacoch. Ako prví si zakúpia výrobky s touto technológiou zákazníci Xiaomi a Audio-Technica.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.