Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kedy si užijeme Spotify HiFi - zvuk v CD kvalite?

Kedy si užijeme Spotify HiFi - zvuk v CD kvalite?
Zdroj | Spotify
Richard Pliešovský
Kedy si užijeme Spotify HiFi - zvuk v CD kvalite?
Zdroj | Spotify
Zdroj | Spotify

Na kvalitu zvuku si nepotrpia len zanietení audiofilovia a muzikanti, ale aj skutoční milovníci hudby. V dnešnej dobe sú v kurze streamovacie služby, kde doteraz kráľoval Tidal s ponukou bezstratovej hudby vo formáte FLAC. Onedlho však dostane silného konkurenta.

Spoločnosť Spotify oznámila, že konečne spustí streamovanie bezstratového zvuku pod názvom Spotify HiFi. Nový režim prinesie poslucháčom zvuk v CD kvalite vo všetkých dostupných aplikáciach a zariadeniach podporujúcich túto službu.

Spotify nespresnilo bližšie podrobnosti ohľadne bitovej rýchlosti a kodeku pre Hi-Fi režim. Pripomíname, že v súčasnosti používa pri stolných a mobilných zariadeniach stratový kompresný formát OGG VORBIS, pre webový prehrávač je to AAC.

Pozrite si

Porovnali sme YouTube Music s Apple Music, Deezer, Spotify a Tidal

Kedy si vychutnáte Spotify HiFi? Podľa tlačovej správy „od konca tohto roka budú môcť predplatitelia Premium na vybraných trhoch upgradovať svoju kvalitu zvuku na Spotify HiFi a počúvať svoje obľúbené skladby tak, ako to umelci zamýšľali“. Či sa v prominentnom zozname ocitne aj Slovensko zatiaľ nevieme potvrdiť, ale je veľmi pravdepodobné, že sa tak najneskôr na budúci rok stane.

Viete, že…

spoločnosť Spotify už v roku 2017 oznámila, že sa môžeme tešiť na Hi-Fi zvuk? Odvtedy sa zdieľalo cez internet veľké množstvo piesní, ale napokon sme sa dočkali.

Pozrite si

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať vo februári 2021

Spotify sa pripojí k rozširujúcemu sa počtu streamovacích služieb, ktoré ponúkajú bezstratový zvuk. Okrem spomínaného Tidalu ho nájdete v Amazon Music, Deezer či Quobuz. Jediným veľkým hráčom, ktorý Hi-Fi zvuk neponúka a v dohľadnej dobe ani neponúkne je Apple Music.

Zdroj | Pixabay

Cenu služby Spotify HiFi zatiaľ nepoznáme. Štandardný poplatok Spotify vás vyjde na 5,99 € mesačne, podobne ako základná verzia Tidal, kde získate hudbu v kvalite 320 kbps. Za Tidal Premium zaplatíte 11,99 € mesačne. Predpokladáme, že Spotify príde s cenou o niečo nižšou, aspoň spočiatku.