Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 3 min.
  • 30.5.2022

Prinesie iOS 16 konečne aj úplne bežnú funkciu z Androidu?

Prinesie iOS 16 konečne aj úplne bežnú funkciu z Androidu?
Richard Pliešovský
Prinesie iOS 16 konečne aj úplne bežnú funkciu z Androidu?

Konferencia pre vývojárov Apple WWDC 2022 je už o týždeň (6. až 10. jún), vtedy sa zvyčajne dozvieme z prvej ruky aj o pripravovaných nových operačných systémoch. Niečo však na verejnosť preniklo už skôr, tak si poďme v krátkosti zhrnúť, na čo sa môžeme tešiť.

Po Marse sa špacíruje rover Perseverance a v riedkej atmosfére lieta autonómna helikoptéra Ingenuity, ktorá si robí svojky. Aj v Apple to vrie budúcnosťou a srší nápadmi. Asi niečo v podobnom duchu vás napadne, keď si pozriete niektoré leaky, kde sa píše, že iOS 16 dostane absolútnu novinku, ktorá tu ešte nebola. Teda v iPhonoch, v Androidoch je už roky. Nový systém vraj začne podporovať funkciu always-on display, stále zapnutého displeja. Aby sme sa netešili príliš hlučne, táto funkcia má exkluzívne podporovať len modely iPhone 14 Pro.

Mark Gurman z Bloombergu tiež naznačuje, že Apple prinesie viacero vylepšení na uzamknutej obrazovke. Nový mobilný operačný systém získa tapety s funkciami podobnými widgetom.

Gurman tiež predpovedá príchod vylepšeného multitaskingu a prácu s oknami. Odvoláva sa na vývojara Stevea Troughton-Smitha, ktorý uviedol, že Apple zrejme prinesie používateľom možnosť meniť veľkosť okien aplikácií v iPadOS 16, čo by bola veľmi praktická funkcia na iPadoch. Kto sa s nimi snaží nielen hrať, ale i pracovať, vie o čom hovoríme.

Očakáva sa tiež, že aplikácia Správy získa nové funkcie podobné sociálnym sieťam. Gurman sa zmieňuje aj o ďalších systémoch, napríklad tvOS 16 má dostať viac prepojení s inteligentnou domácnosťou. WatchOS 9 bude vraj obsahovať „významné vylepšenia systému watchOS, ktoré ovplyvňujú každodennú prevádzku a navigáciu“, spolu s vylepšením už existujúcich ciferníkov a novým režimom nízkej spotreby.

MacOS 13 získa prepracované systémové predvoľby, aby boli viac zosúladené s aplikáciou Nastavenia systému iOS, vrátane jednotlivých nastavení usporiadaných podľa aplikácie.

Zdroj | Apple

Na druhej strane – neočakáva sa rozšírenie podpory aplikácie Zdravie z iOS do iPadov a Macov, čo je určite škoda. Má však dostať niektoré nové funkcie. Každopádne, ako to naozaj bude sa dozvieme už o týždeň po 19-tej hodine večer (nášho času), kedy začne WWDC 2022. O všetkých novinkách vás budeme informovať.

Zdroj