Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 2 min.
  • 14.11.2020

Prijímače AB CryptoBox 702T HD a 702T mini HD potešia cenou aj rozmermi

Prijímače AB CryptoBox 702T HD a 702T mini HD potešia cenou aj rozmermi
Marek Šimunek
Prijímače AB CryptoBox 702T HD a 702T mini HD potešia cenou aj rozmermi
85 %
Niekedy nie je potrebné vlastniť maximálne vybavený prijímač. Mnoho používateľov, vzhľadom na rôzne okolnosti, siahne po základe, ktorý poskytne aspoň základnú zábavu.

Výhody

  • overený výrobca
  • príjem HD vysielania a podpora H.265
  • cena

Nevýhody

  • základná ponuka programov

Do tejto kategórie patria aj jednoduché terestriálne prijímače AB CryptoBox 702T HD a 702T mini HD. Áno jedná sa o kompaktné terestriálne prijímače určené najmä pre menej náročných používateľov. Ak však nechcete riešiť parabolu, platby operátorovi za programy, ktoré ani poriadne nesledujete a napríklad na chate chcete mať večer aspoň nejaké vysielanie, môže byť práve terestriálny prijímač dobrou voľbou.

Okrem známeho a overeného výrobcu totiž táto dvojica zaujme aj cenou. Menší prijímač AB CryptoBox 702T mini HD vás bude stáť len 27 €. Pritom získate jednoduchý prijímač, ktorý ponúka nielen rýchle nastavenie, ale aj pohodlné ovládanie. Vďaka kompaktným rozmerom ho môžete hravo umiestniť za televízor.

Na ovládanie využijete pribalený infračervený ovládač s integrovaným displejom pre zobrazenie nastaveného kanála. Samozrejmosťou je príjem HD vysielania a podpora nového kodeku H.265, takže budete pripravení aj do budúcnosti. Prekvapí aj možnosť nahrávania vysielania na externý USB disk, pričom máte k dispozícii rovno dvojicu portov.

Terestriálne prijímače môžete využiť aj na prehrávanie vlastného obsahu – a to videí aj fotografií.

V prípade modelu CryptoBox 702T mini HD poteší aj podpora HDMI CEC, takže na ovládanie prijímača a televízora využijete len jedno diaľkové ovládanie. Ak by ste sa rozhodli pre väčší model AB CryptoBox 702T HD, za cenu 44,90 €, získate navyše ešte možnosť príjmu káblového vysielania a pripojenie k sieti prostredníctvom Ethernet portu. To môžete využiť pre sieťové funkcie, ako je čítačka RSS správ, počasie, kalendár a niekoľko základných hier.

Pozrite si

Raz nastavíš a potom už len používaš – AB CryptoBox 700HD mini

Okrem toho si môžete dokúpiť aj Wi-Fi dongle a využiť tak bezdrôtové pripojenie. V jeho prípade však v balení nenájdete IR prijímač a chýbať bude aj podpora HDMI CEC. Okrem pribaleného diaľkového ovládania si môžete k prijímaču dokúpiť aj jednoduchý ovládač, ktorý disponuje iba základnými tlačidlami.

Zdroj