Reklama

Pri tomto vozidle budete mať problém rozlíšiť, či ide o e-bike alebo motorku

Zdroj | Ruff Cycles
Michal Sobek
Zdroj | Ruff Cycles
Zdroj | Ruff Cycles

Spoločnosť Ruff Cycles sídliaca v Nemecku predstavila svoje nové elektrické vozidlo, ktoré svojim dizajnom pripomína e-bike, ale zároveň aj motorku. Nesie pritom meno Ruff Lil’Buddy Edge.

Ide o malý e-bike v štýlovom spracovaní s celkovou hmotnosťou 24 kilogramov a nosnosťou do 120 kilogramov. Ak sa bližšie pozriete na samotnú hliníkovú konštrukciu, tak si všimnete absenciu akéhokoľvek odpruženia.

Zdroj | Ruff Cycles
Obsah pokračuje pod reklamou

Je to aj kvôli tomu, aby bola konštrukcia čo najjednoduchšia a na druhej strane dokáže spoločnosť ušetriť aj na nákladoch na výrobu. Namiesto toho sa tento e-bike spolieha výlučne na svoje robustné 26-palcové pneumatiky a mäkkú sedačku.

Ruff Lil’Buddy Edge je vhodný aj pre úplných začiatočníkov, pretože spoločnosť dala preč zložité pohonné ústrojenstvá a nasadila jednoduchší motor zadného náboja Bafang Brushless DC. Ten disponuje výkonom 250 W a maximálnou rýchlosťou 25 km/h.

Pozrite si

Žeby najjednoduchšia premena bicykla na e-bike? S týmto zázrakom áno!

Motor dopĺňa ešte 7-stupňový prevodový systém Shimano Altus derailleur. Integrovaná batéria má kapacitu 418 Wh, čo by malo podľa výrobcu stačiť na prejdenie približne 60-kilometrovej vzdialenosti. Plné nabitie potom potrvá 4 až 5 hodín.

Vpredu aj vzadu sa nachádza integrované LED osvetlenie a vo výbave nechýbajú ani smerovky. O rýchle zastavenie sa starajú hydraulické brzdy s priemerom kotúča 203 mm. Na riadidlách sa nachádza aj LCD displej a k dispozícii je aj Bluetooth konektivita, ktorá spolupracuje s mobilnou aplikáciou.

Zdroj | Ruff Cycles

A ani s cenou sa to v spoločnosti Ruff Cycles rozhodli nepreháňať. Za e-bike Ruff Lil’Buddy Edge si totiž pýtajú celkom atraktívnym 1 999 eur. Prvé kusy by sa mali dostať k majiteľom niekedy v marci tohto roka.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.