Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Prémiovky Garmin Forerunner 945 LTE vedia automaticky zavolať pomoc

Prémiovky Garmin Forerunner 945 LTE vedia automaticky zavolať pomoc
Zdroj | Garmin
Richard Pliešovský
Prémiovky Garmin Forerunner 945 LTE vedia automaticky zavolať pomoc
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Známy výrobca pridáva do svojej ponuky ďalšie dva modely. Vstupný model Garmin Forerunner 55 ponúka bežné funkcie, zatiaľ čo Forerunner 945 LTE je určený náročnejším fitness nadšencom.

Inteligentné hodinky Forerunner 945 LTE si poradia aj bez smartfónu. Pomocou funkcie LiveTrack môžete zdieľať polohu a trasu v reálnom čase s rodinou či s priateľmi vrátane informácií o tempe a prejdenej vzdialenosti. Vaši blízki vám môžu počas vašej aktivity posielať správy o podpore, textové alebo zvukové správy.

Zdroj | Garmin

Forerunner 945 LTE vás v prípade nehody vedia spojiť s pomocou, prostredníctvom funkcií detekcie a asistencie nehôd môžu hodinky poslať správu vašim núdzovým kontaktom. Assistance Plus dokáže automaticky zdieľať vaše meno a polohu s tímom monitorovania a reakcie 24/7, ktorý vás môže kontaktovať a koordinovať s pohotovostnými službami, ak sa cítite nebezpečne alebo hodinky zaregistrujú, že došlo k incidentu.

Forerunner 945 LTE majú 1,2″ displej s ochranným sklom Corning Gorilla Glass DX a rozlíšením 240 x 240 px. Vodeodolnosť je do 50 metrov, zabudované sú všetky bežné pozičné systémy (GPS, GLONASS, Galileo). Z ďalších senzorov tu nájdete monitor srdcového tepu Garmin Elevate, výškomer, kompas, gyroskop, akcelerometer, teplomer a tiež momentálne veľmi žiadaný monitor nasýtenia krvi kyslíkom (SpO2) Pulse OX.

Zdroj | Garmin

Hodinky ponúkajú množstvo funkcií s dôrazom na fitness a aktivitu. Priebežne zaznamenávajú údaje o tréningu, sledovaní aktivít a výkone. Nájdete tu napríklad Training effect, ktorý vás zoznámi s tým, ako tréningy ovplyvňujú váš rozvoj vytrvalosti, rýchlosti a sily na aeróbny a anaeróbny tréning. Recovery Time (Čas obnovenia) vám poradí, ako dlho máte pred ďalším tréningom oddychovať. Track Run je vstavaný profil aktivity, ktorý presnejšie odmeria vašu bežeckú vzdialenosť na 400 m dlhej trati. VO2 Max pomôže s inteligentnejším trénovaním vďaka tomu, že vám presne ukáže, aký výkon môžete očakávať. Táto metrika dokonca zohľadňuje zmeny vo výkone, ktoré by mohli byť spôsobené horúčavou alebo nadmorskou výškou.

Zdroj | Garmin

Nechýbajú ďalšie funkcie, ktoré poznáme na bežných smarthodinkách. Forerunner 945 LTE podporujú hudobné streamovacie služby (Spotify, Deezer, Amazon Music). Ak ich nechcete streamovať, do pamäte si môžete uložiť až 1 000 skladieb. Pomocou Garmin Pay môžete hodinky používať na bezkontaktné platby.

Zdroj | Garmin

Garmin uvádza, že výdrž na jedno nabitie je dva týždne (režim smartwatch), alebo sedem hodín (režim GPS, počúvanie hudby + využívanie LiveTrack cez LTE). Rozmery hodiniek sú 4,4 x 44,4 x 13,9 mm, hodia sa na zápätie s obvodom 128 až 218 mm, majú 49 gramov.

Zdroj | Garmin

Gamrin Forerunner 945 LTE si môžete kúpiť v bielom alebo čiernom prevedení za 649,99 dolárov.

Zdroj