Prelomí LG smolu s bezdrôtovými slúchadlami Tone Free DFP8W?

ZDROJ | LG

LG ukončilo vývoj a výrobu vlastných smartfónov, na slúchadlá zrejme manažéri pozabudli. Možno sa mýlim, ale vy poznáte niekoho, kto používa slúchadlá práve od LG? Je to zrejme škoda, pretože parametre nie sú vôbec zlé.

LG Tone Free DFP8W je plne bezdrôtový model s aktívnym potláčaním hluku. Špecialitou podniku a vítanou funkciou je nabíjacie puzdro UVnano, ktoré počas nabíjania zbaví silikónové koncovky a sieťku na meničoch baktérií a vírusov. Na stránke výrobcu sa udáva, že UVnano zahubí 99,9 % baktérií už za 5 minút.

ZDROJ | LG

Zvuk majú na starosti 8 mm dynamické meniče, ktoré LG vyvinulo spoločne s Meridian Audio. V každom slúchadle sú tri mikrofóny. Dva snímajú zvuk počas telefonovania, tretí mikrofón je určený na ANC.

Pozrite siLG aktualizovalo bezdrôtové slúchadlá Tone Free s UV žiarením

Slúchadlá by mali ponúknuť pomerne kvalitný zvuk, vďaka kompatibilite s kodekmi apt-X, AAC a SBC. LG však nikde neuvádza frekvenčnú charakteristiku, ani ich citlivosť. LG Tone Free DFP8W používa Bluetooth 5.2 s podporou až piatich zariadení. Používateľov poteší implementáciou rýchleho spárovania cez Google Fast Pairing a Windows Swift Pair.

ZDROJ | LG

Hráčov určite poteší herný režim, ktorý je možné personalizovať a aktivovať pomocou aplikácie LG Tone Free. Na smartfóne si môžete zapnúť ANC a prepínať medzi zvukovými režimami. Režim Ambient vám umožní vnímať okolie, čo sa hodí napríklad počas chôdze rušnou ulicou. Režim Čet slúži napr. na rýchle objednanie občerstvenia, alebo na krátky rozhovor bez toho, aby ste museli vyberať slúchadlá.

ZDROJ | LG

S aplikáciou Tone Free môžete zvoliť predvoľby Immersive, Natural, Bass Boost, Treble Boost a 3D Sound Stage EQ alebo individuálne upraviť ekvalizér.

Výdrž batérie na samotných slúchadlách je udávaná 6 hodín (pri aktívnom ANC), alebo 10 hodín (bez ANC). Nabíjacie puzdro dodá energiu na ďalších 14 hodín (s ANC), resp. 24 hodín bez aktívneho filtra hluku. Batéria v puzdre má kapacitu 390 mAh, nabíja sa necelých 60 minút.

ZDROJ | LG

Pozrite siChcete AirPods Pro, ale sú pridrahé? Tu je 6 rovnako vyzerajúcich alternatív

Slúchadlá podporujú hlasových asistentov Google Assistant a Siri, disponujú ochranou proti striekajúcej vode (IPX4). Majú 21,2 x 28,3 x 23,2 mm a hmotnosť 5,6 gramu, nabíjacie puzdro s hmotnosťou 39 gramov má 54,5 x 54,5 x 30 mm. Nabijete ich cez USB-C port a podporujú bezdrôtové nabíjanie.

ZDROJ | LG

LG Tone Free DFP8W si môžete vybrať v bielom, zlatom alebo čiernom prevedení. Ich cena je 179 eur.

ZdrojLG

Komentáre k článku