Reklama

Prekvapivý elektrický off-road zo susedných Čiech je ešte drsnejší ako G Wagon

Zdroj | MW Motors
Richard Pliešovský
Zdroj | MW Motors
Zdroj | MW Motors

Páčia sa vám klasické terénne autá? Potom určite poznáte G Wagon od Mercedes Benz. Ak vás od jeho kúpy odrádza cena, máme pre vás dobrú správu.

Nový plne elektrický MWM Spartan EV 2.0 vyzerá rovnako ako G Wagon, no stojí menej ako polovicu. Predstavil ho český startup MW Motors.

Spartan 2.0 ponúka dostatočný výkon nielen na bežných cestách, ale i v teréne s možnosťou pohonu 4×4. Spoločnosť tvrdí, že jej nový elektromobil bez problémov spĺňa požiadavky náročné požiadavky na pohon všetkých kolies.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Mercedes-Benz bude vyrábať plne elektrický off-road Triedy G

SUV je poháňané jediným elektromotorom s výkonom 130 kW (174 k) a ohromným krútiacim momentom 1 075 Nm. Manuálne si môžete vybrať režim pohonu dvoch, alebo štyroch kolies s vysokým a nízkym rozsahom. Nechýba možnosť prednej a zadnej uzávierky diferenciálu, ovládanie Hill a regeneratívne brzdenie.

Lítium-iónová batéria má kapacitu 61,1 kWh (z toho 57,4 kWh využiteľná), Spartan 2.0 má dojazd zhruba 240 km. Podľa MW Motors by to malo postačovať na jeden pracovný týždeň. Batéria sa nabije z 20 % na 80 % za 36 minút, podporuje 90 kW nabíjanie. Vo výbave nechýba 230 V obojsmerné nabíjanie pre elektrické náradie, kempingové vybavenie a ďalšie spotrebiče.

Spartan 2.0 je primárne určený tým, ktorí sú spojení s poľnohospodárstvom, lesníctvom, ochranou prírody, baníctvom, alebo s extrémnymi športami. Odpruženie je zabezpečené vinutými pružinami a stabilizátorom vpredu i vzadu. Rázvor je 2 400 mm, dĺžka 4 116 mm, šírka 1 812 mm, výška 2 075 mm a svetlá výška 200 mm. Kapacita nákladného priestoru je 1 718 l, nosnosť a ťažná kapacita sú 1 025 kg a 3 000 kg.

Zdroj | MW Motors

Autocar píše, že inžinieri počas návrhu elektromobilu brali na zreteľ spätnú väzbu od majiteľov pôvodného modelu Spartan EV, ktorá bola konverziou UAZ Hunter, ruského vojenského pohonu 4×4 z roku 1971.

Elektromobil bol predstavený v Spojenom kráľovstve, jeho cena začína na 49 995 librách (58 636 eur) čo je menej ako polovica ceny za Mercedes G Wagon. Elektrický Spartan 2.0 je dostupný v červenej, zelenej, bielej, oranžovej a čiernej farbe. Ceny pre náš trh nie sú známe.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.