Reklama

Mercedes-Benz bude vyrábať plne elektrický off-road Triedy G

Zdroj | Kreisel
Števo Porubský
Zdroj | Kreisel
Zdroj | Kreisel

Viete si predstaviť, že jeden z najikonickejších off-roadov sveta s obrovskými motormi bude zrazu s plne elektrickým pohonom? Bavíme sa o ikone off-road (a niekoľko rokov už aj mestského) sveta, Mercedese-Benz Triedy G. Práve tento model má v budúcnosti dostať plne elektrický pohon.

Zdroj | Kreisel

Mercedes-Benz má už niekoľko hybridov a zatiaľ iba jediné plne elektrické SUV. Čoskoro sa však možno dočkáme aj prvého plne elektrického off-roadu s trojcípou hviezdou na kapote. Má ísť o ikonu, Mercedes-Benz Triedy G.

Generálny riaditeľ divízie Mercedes-Benz Cars, Ola Källenius, to povedal na kongrese Automobilwoche Kongress v Berlíne, informoval napríklad portál Elektrek. Inou zaujímavosťou je fakt, že G-čko malo byť úplne zrušený, no nakoniec bude elektrifikovaný. 

https://twitter.com/sascha_p/status/1192551741369176064

O Ola Källeniusovi sa pritom hovorí ako o veľkom zástancovi elektromobility a práve on stojí za sériou EQ, ktorá sa postupne úspešne rozrastá o nové a nové modely. Okrem modelu EQC, ktoré sme už aj testovali je vo fáze vývoja a postupnej výroby aj model EQV, EQA, či snáď aj EQS. Mnohé ďalšie elektrické modely majú prísť na trh v najbližších rokoch.

Pozrite si

Generation EQ je budúcnosť elektromobilov podľa Mercedesu

Zdroj | Kreisel

Nie je preto prekvapením, že elektrifikovaný bude aj ťažkoodenec Triedy G. Zatiaľ ale nie je jasné, či sa dočkáme modelu Triedy G, alebo pôjde o nový model s dizajnom G-čka, ale na elektrickej platforme, ktorú Mercedes-Benz používa pri ostatných modeloch série EQ.

Mimochodom, Mercedes-Benz Triedy G už elektrifikovaný je. Ak si spomeniete, koncom januára 2017 sme písali o prvom plne elektrickom G-čku. Nechal si ho postaviť vtedajší guvernér Kalifornie, Arnold Schwarzenegger v rodnom Rakúsku.

Pozrite si

Kreisel G-Class – prvé plne elektrické G-čko má Arnold Schwarzenegger

Zdroj | Kreisel
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.