Reklama

Prekladač Google zvládne vizuálny preklad aj do slovenčiny

Imrich Maťo

Ako často používate Prekladač od Google vo svojom smartfóne? A čo najčastejšie prekladáte a z akých jazykov? Našincovi sa neraz na potulkách svetom zišiel akýkoľvek prekladový slovník, no dnes ho už takmer všetci máme v mobiloch. Prekladač Google dostal výrazné rozšírenie funkcie okamžitého vizuálneho prekladu. Pribudlo v ňom 20 jazykov a nechýba ani slovenčina, a tak zvláda už 27 svetových jazykov.

Prekladač Google - vizuálny preklad

POZRITE SI: Google Prekladač: ďalšia nevyhnutnosť pre lepšiu dovolenku

Princíp fungovania okamžitého vizuálneho prekladu je jednoduchý. Spustite v smartfóne s Androidom alebo iOS aplikáciu prekladač a nastavte si vstupný a výstupný jazyk. Ak vám v mobile chýba niektorý jazykový balíček stiahnite si ho, aby ste mohli prekladať bez pripojenia na internet. Potom, ťuknutím na ikonu, spustite fotoaparát, zamierte ho na prekladaný text a po zosnímaní a rozpoznaní textu aplikáciou si ho nechajte preložiť. Rovnako funguje aj tzv. funkcia automatického prekladu obrázkov, ktorá pracuje s 37 jazykmi vrátane slovenčiny.

Prekladač Google - vizuálny preklad

Prekladač Google - vizuálny preklad

Ak neovládate reč krajiny, v ktorej dovolenkujete, alebo máte návštevu zo zahraničia, určite vám príde vhod funkcia „konverzačný mód“. Je to vlastne okamžitý prekladač hovoreného slova, fungujúci v 32 jazykoch. Opäť si v Prekladači najskôr nastavte príslušné jazyky a ťuknutím na ikonu aktivujte tento raz mikrofón. No a hovorte. Môžete si vyberať, ktorý z jazykov sa má prekladať. Konverzačný mód je schopný počúvať aj oba jazyky a rozpoznať akým hovoríte. Samozrejme, k dokonalosti mu ešte najaký ten krôčik chýba, a tak som sa pri skúšaní aj dobre pobavil, keď slovo „časopis“ najskôr rozpoznalo ako „šach obézny“… 🙂 Nakoniec sa mi v Konverzačnom móde pre vás, našich čitateľov, podarilo vytvoriť pozdrav.

Prekladač Google - vizuálny preklad Prekladač Google - vizuálny preklad

Nezabudnite, že mnohé jazyky si môžete stiahnuť priamo do smartfónu. Urobte tak ešte pred vycestovaním, aby ste neplatili za drahý dátový roaming. Prekladať potom môžete v tzv. offline režime, hoci zatiaľ len s Android zariadeniami.

Nasledujúcim zábavným videom Google prezentuje funkciu vizuálneho prekladu.

 

Google sa v tlačovej správe pochválil aj najprekladanejšími slovami Z a DO slovenčiny. Tu sú ich rebríčky TOP 10. Mimochodom, aká je vaša „top desina“?

Najprekladanejšie slová ZO slovenčiny (do všetkých jazykov):

1. ahoj
2. ďakujem
3. ako sa máš
4. nie
5. dobrý deň
6. áno
7. nerozumiem
8. dobre
9. ako
10. neviem

Najprekladanejšie slová DO slovenčiny (zo všetkých jazykov):

1. hello (ahoj / z angličtiny)
2. how are you (ako sa máš / z angličtiny)
3. thank you (ďakujem / z angličtiny)
4. I love you (milujem ťa / z angličtiny)
5. awesome (úžasné / z angličtiny)
6. hola (ahoj / zo španielčiny)
7. te amo (milujem ťa / zo španielčiny)
8. what (čo / z angličtiny)
9. كيف حالك (ako sa máš / z arabčiny)
10. مرحبا (ahoj / z arabčiny)

Zdroj, foto: Google, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.