Reklama

Prečo je dobré sledovať vašu náladu na Apple Watch?

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Nový watchOS prináša množstvo noviniek, aj preto sme 10. verziu operačného systému označili za „jednoznačne najväčšiu aktualizáciu za posledné roky“.

Apple Watch získajú vďaka watchOS 10 viaceré novinky pre zdravie a kondíciu. Jedna z nich je zameraná na podporu duševného zdravia. Pozrite si, ako sledovať náladu na Apple Watch v aktualizovanej aplikácii Všímavosť (Mindfulness) s watchOS 10.

Pozrite si

Strácate svoje Apple Watch? S novým iOS 17 si ich budete môcť „pingnúť“

Obsah pokračuje pod reklamou

Nová funkcia sa volá Stav mysle (State of Mind). Apple novú funkciu opisuje takto: „Duševné zdravie je rovnako dôležité ako fyzické zdravie a výskum ukazuje, že uvažovanie o stave mysle môže pomôcť vybudovať emocionálne povedomie a odolnosť. Pomocou aplikácie Mindfulness vo watchOS 10 dokážu používatelia diskrétne a pohodlne zaznamenávať svoje momentálne emócie a každodenné nálady. Používatelia môžu otáčaním digitálnej korunky listovať pútavými, viacrozmernými tvarmi, aby si mohli vybrať, ako sa cítia, vybrať, čo na nich má najväčší vplyv a opísali svoje pocity.“

Svoju náladu môžete sledovať pomocou hodiniek, ale aj v iPhone, v aplikácii Zdravie, ale až so systémom iOS 17. Tam na vás čaká, resp. bude čakať ďalší spôsob podpory duševného zdravia, v novej aplikácii Journal.

Takto môžete sledovať náladu na Apple Watch

Pripomíname, že aktuálne je možné nainštalovať si vývojársku beta verziu. Jej stiahnutie je výlučne na vašej zodpovednosti. Dôležité je, aby ste si uvedomili, že po nainštalovaní novej verzie neexistuje spôsob, akým sa vrátite na watchOS 9.

  • Otvorte si aplikáciu Všímavosť.
  • Z menu vyberte Stav mysle.
  • Kliknite na tlačidlo Začíname a zaznamenajte ako sa aktuálne cítite, resp. vyberte možnosť ako ste sa cítili celý deň.
  • Systém vám ponúkne neutrálny pocit, vy si vyberte posúvaním prstom, alebo otáčaním korunky jednu zo siedmych možností.
  • Na výber máte konkrétne: veľmi nepríjemne, nepríjemne, mierne nepríjemne, neutrálne, mierne príjemne, príjemne, veľmi príjemne.
  • Klepnutím na jednu z možností začiarknete výber vášho pocitu.
  • Potom môžete voliteľne pridať, aké emócie cítite…
  • … a napokon môžete uviesť čo malo na vás najväčší vplyv.

V prípade, že chcete mať prehľad o priebehu vašej nálady, odporúča sa ju zaznamenávať 2x denne. Systém vám pomôže s pripomienkami. V iPhone s iOS 17 si môžete sledovať náladu v aplikácii Zdravie > Prehľadávať > Psychická pohoda > Stav mysle.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.