Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Pracuje BMW tajne na elektrickej motorke?

Pracuje BMW tajne na elektrickej motorke?
Zdroj | BMW
Michal Spiegel
Pracuje BMW tajne na elektrickej motorke?
Zdroj | BMW
Zdroj | BMW

Minulý rok sme informovali o zaujímavom koncepte elektrickej motorky z dielne BMW – Motorrad Vision DC Roadster. Podľa najnovších informácií možno z konceptu bude realita.

Vďaka uniknutým informáciám si BMW dalo v nemeckej patentovej agentúre DPMA patentovať niečo, čo v sebe ukrýva názov DC, ktorý odkazuje na spomínanú motorku.

Zdroj | autoblog.com
Pozrite si

Elektrická motorka z budúcnosti od BMW

Niektoré z podaných patentov odkazujú na názvy CE02 a CE04, ktoré by mali predstavovať elektrický skúter BMW C Evolution. Referencia patentov odkazuje na motocykle/skútre.

„Každý, kto si to vyskúšal v praxi, veľmi dobre vie, že jazda na dvoch kolesách je rovnako vzrušujúca, keď má elektricky pohon! Vysoká úroveň krútiaceho momentu zrýchľuje tep. Tento takmer brutálny výkon prináša úplne nový zážitok z dynamického výkonu. A BMW Motorrad Vision DC Roadster stavia túto skúsenosť tvárou v tvár,“ povedal minulý rok Edgar Heinrich, vedúci dizajnu BMW Motorrad.

Otázkou ostáva, kedy môžeme očakávať nejaký reálny výsledok v podobe elektrickej motorky. Informácie o dojazde či potenciálnej cene sú samozrejme zatiaľ neznáme.

Zdroj