Elektrická motorka z budúcnosti od BMW

ZDROJ | BMW

BMW nám po elektrickej kolobežke a skútri ukázalo elektrický motocykel Motorrad Vision DC Roadster. Starý, osvedčený dizajn tak dostal nový a moderný pohon. Jediným jeho nedostatkom je, že ide len o pohľad koncernu na budúcnosť motocyklov.

Už viac ako 90 rokov je dvojvalcový boxerový motor hlavným identifikačným prvkom BMW Motorrad. Na tento vzhľad nadväzuje aj jeho elektrický nástupca.

Ako ukazuje nový model, „sme schopní zachovať identitu a ikonický vzhľad BMW Motorrad v osobitnej forme a zároveň prezentovať vzrušujúci nový typ radosti z jazdy,“ hovorí Edgar Heinrich, vedúci dizajnu BMW Motorrad.

ZDROJ | BMW

„Každý, kto si to vyskúšal v praxi, veľmi dobre vie, že jazda na dvoch kolesách je rovnako vzrušujúca, keď má elektricky pohon! Vysoká úroveň krútiaceho momentu zrýchľuje tep. Tento takmer brutálny výkon prináša úplne nový zážitok z dynamického výkonu. A BMW Motorrad Vision DC Roadster stavia túto skúsenosť tvárou v tvár,“ pokračuje Heinrich.

Pozrite siBMW to najnovšie skúša s kolobežkami, elektrická má ale chabé parametre

Komponenty elektrických pohonov majú iné požiadavky na inštalačný priestor, ako je to v prípade konvenčnej motorky, kde je jej stredobodom motor. V prípade elektrického skútra je to batéria, ktorá zaberá najviac priestoru, elektromotor je relatívne kompaktný. Vertikálne umiestnená batéria teda zaberá miesto, kde bol pôvodne motor.

ZDROJ | BMW

Podobne ako v motore BMW R 32 sú chladiace prvky uložené v prúde vzduchu. Elektromotor v tvare valca je umiestnený pod batériou a je priamo pripojený k univerzálnemu hriadeľu.

Pozrite siIndia to myslí s elektromobilmi naozaj vážne

Motorrad Vision DC Roadster tak demonštruje inteligentný dizajn pohonu, ktorý vizuálne odráža históriu BMW Motorrad a zároveň sa posúva o krok ďalej.

ZDROJ | BMW

Pozrite siPrvé elektrické motorky na Slovensku oficiálne schválené

Predné a zadné svietidlá majú minimalistický dizajn, denné LED svetlo má plochý tvar v tvare písmena U, zatiaľ čo dve kompaktné LED šošovky na oboch stranách poskytujú stretávacie a diaľkové svetlá. To vytvára charakteristický svetelný dizajn, vďaka ktorému je tento koncept okamžite rozpoznateľný ako motocykel BMW.

ZDROJ | BMW

Okrem motocykla predstavilo BMW aj prilbu a ochranné oblečenie s integrovanými prvkami osvetlenia a konektivity. Viac informácií o výkone, kapacite batérie či dojazde koncern neposkytol, neostáva nám nič iné, len čakať a tešiť sa keď niečo podobné uvidíme na vlastné oči.

ZDROJ | BMW

ZdrojBMW

Komentáre k článku