Reklama

Pracovný notebook so špičkovým zabezpečením? Skúste nový Dynabook Tecra!

Zdroj | Dynabook
Michal Sobek
Zdroj | Dynabook
Zdroj | Dynabook

Spoločnosť Dynabook, ktorá sa zaoberá výrobou a distribúciou prémiových notebookov, uvádza na trh tri konfigurácie svojho zariadenia s názvom Dynabook Tecra A50-J.

Pozrite si

ASUS na CES 2022 ukázal nové ZenBooky. Prišli o tradičný dizajn aj logo!

Notebooky radu Tecra sú najpredávanejším radom v Európe. Ich konštrukcia vychádza z 35-ročných skúseností s výrobou notebookov a je oceňovaná pre svoju odolnosť, mobilitu aj eleganciu.

Zdroj | Dynabook

Notebooky spoločnosti Dynabook sa vyznačujú charakteristickým zvlneným vekom vo farbe Mystic Blue a navyše je to možné otvoriť až do uhla 180 stupňov. Telo je hrubé len 19,9 mm a hmotnosť je 1,65 kilogramu.

Samotné telo notebooku spĺňa certifikáciu odolnosti MIL-STD-810H, vďaka ktorej vydrží pád, zmenu teplôt, vlhkosť, vibrácie a nárazy. To určite veľa ľudí dokáže oceniť, že sa o svoje zariadenie pri každom náraze nemusia báť.

Rad Tecra A50-J má vpredu 15-palcový displej s Full HD rozlíšením a pomerom strán 16:9. Nad ním sa nachádza základná HD webkamera s posuvným krytom pre ochranu súkromia. Videohovory budú lepšie aj vďaka duálnemu mikrofónu s funkciou potlačenia ruchu a kvalitným stereo reproduktorom s podporou technológie DTS.

Zdroj | Dynabook

Notebook sa pýši procesormi Intel Core 11. generácie a grafickou jednotkou Intel Iris Xe. To je dostatočný základ pre kancelársku prácu a najlepšiu produktivitu.

Okrem toho Dynabook vylepšil technológiu chladenia a ventilátory sú naozaj veľmi tiché. Mnohých určite poteší podsvietená klávesnica s numerickým blokom, ktorá je navyše odolná voči poliatiu vodou.

Notebook Dynabook Tecra A50-J sa pýši aj antibakteriálnou vrstvou, ktorá eliminuje zachytávanie až 99 % baktérií. Vhod príde aj funkcia rýchlo nabíjania. 40 % dosiahnete iba za 30 minút.

Zdroj | Dynabook

Základné prvky robustného zabezpečenia na hardvérovej úrovni tvoria vlastný BIOS Dynabook a Trusted Platform Module 2.0, ktorý zabezpečuje šifrovanie uložených dát. Pre overenie prístupu k systému môžu používatelia zvoliť kombináciu čítačky odtlačkov prstov a rozpoznávania tváre pomocou Windows Hello.

Zaujímavým prvkom je aj vstavaná čítačka čipových kariet. Vo vnútri sa nachádza operačný systém Windows 10 Pro s aktualizáciou na Windows 11. Tá príde v najbližších týždňoch.

Bohatá konektivita zahŕňa HDMI, dvojicu USB-C s podporou Thunderbolt 4, dvojicu USB-A 3.2, konektor RJ-45 a čítačku microSD kariet. Nechýba Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.1.

Zdroj | Dynabook
Pozrite si

TCL má už aj notebook so 4G. Poháňa ho Qualcomm Snapdragon

K dispozícii budú tri konfigurácie: model Dynabook Tecra A-50-J-16U s Intel Core i5, 8 GB RAM a 512-gigabajtovým úložiskom za zhruba 1 136 eur, Dynabook Tecra A-50-J-13O s Intel Core i7, 16 GB RAM a úložiskom s kapacitou 1 TB za 1 477 eur a vrcholná konfigurácia s LTE modulom Dynabook Tecra A-50-J-17R s Intel Core i7, 16 GB RAM a 512-gigabajtovým úložiskom za rovnakých 1 477 eur.

Dynabook patril roky pod spoločnosť Toshiba, ale v posledných rokoch sa jeho väčšinovým vlastníkom stala spoločnosť Sharp. Značka naďalej poskytuje kvalitné a spoľahlivé zariadenia.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.