Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Pozrite si Samsung Galaxy Note8 naživo + naše prvé dojmy

Pozrite si Samsung Galaxy Note8 naživo + naše prvé dojmy
Roman Calík
Pozrite si Samsung Galaxy Note8 naživo + naše prvé dojmy

Dnes sme mali možnosť vyskúšať si nový Samsung Galaxy Note8 predstavený tento týždeň v New Yorku. Určite si pozrite naše video s novinkou, ale nechýbajú ani naše prvé dojmy a detailné fotografie.

Pozrite si

Samsung Galaxy Note8 – Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ!

Samsung Galaxy Note8 je najdrahším smartfónom v ponuke výrobcu, zaplatíte zaň tisíc eur. Vďaka peru S Pen zaujme najmä špecifickú skupinu zákazníkov, ktorí dokážu využiť výhody pera pri svojej práci či kreatívnej tvorbe. Je to však aj najvybavenejší smartfón na trhu.

Pozrite si

Samsung ukázal Galaxy Note8 – toto je najlepší smartfón výrobcu

Potenciál má Note8 obrovský, ak si uvedomíte, naposledy sa u nás predával model Note4, keďže Note5 sa na Slovensko nikdy oficiálne nedostal a predaj Note7 bol kvôli batériám pozastavený. Myslíme si však, že Note8 môže tentokrát zaujať nielen v biznis sektore, a to najmä vďaka novému duálnemu fotoaparátu, ktorý Samsung vo svojom smartfóne použil vôbec prvýkrát.

Podrobne sa o novinke dozviete v našom článku z predstavenia: Samsung ukázal Galaxy Note8 – toto je najlepší smartfón výrobcu.  Preto sa nebudeme opakovať a spomenieme len to, čo sme si všimli nové, alebo sme po prvých pár minútach s novinkou postrehli.

V zásade pozítivnou novinkou je samotné telo smartfónu Note8. Možno sa na fotografiách zdá, že ide len o zväčšenú S8 a S8+, a to aj kvôli použitému Infinity displeju zaberajúcemu podstatnú časť prednej plochy. V skutočnosti je dizajn výraznejšie odlišný, čo pocítite v rukách, ale aj pri používaní s perom S Pen.

Hrany sú ostrejšie, čím sa získala väčšia plocha displeja na prácu nielen s perom, ale aj so samotným dotykovým displejom. Zaoblenie je teda minimálnejšie. Celkovo sa novinka výborne drží v rukách a vôbec nemáte pocit, že ide o veľké 6,3-palcové zariadenie. V porovnaní s Note5 je dokonca plocha zobrazená na displeji pri sledovaní videí väčšia o 32%!

Zaujímavou funkciou je rozhodne App Pair, kde si môžete vytvoriť a uložiť dvojice aplikácií, ktoré si jednoducho naraz spustíte z bočného panelu. Môžete to využiť napríklad pri kopírovaní súborov, ak si zvolíte dvojicu okien z aplikácie Moje súbory, alebo napríklad v aute môžete mať naraz na displeji navigáciu aj hudbu. Naozaj praktické.

Rozhodne nás teší viac funkcií pera S Pen, kde pri tvorbe poznámok na hlavnej obrazovke môžete vytvoriť až 100 stranový dokument. V minulosti bolo možné vytvoriť len 2 stránky. Výhodou je priama možnosť editácie z uzamknutého displeja, čo sa hodí napríklad pri nákupnom zozname v obchode.

Pozrite si

Samsung Galaxy Note8 vs top end konkurencia

Vyskúšali sme si aj tzv. živé správy, čo sú akési vlastné dynamické emotikony. Priamo pri písaní správy v rôznych komunikačných aplikáciách môžete na klávesnici vyvolať možnosť vytvorenia živej správy.

Tiež nás potešila možnosť prekladu pomocou pera S Pen aj celých viet, nielen slov. V testovacom kúsku na Magio pláži sme však celú vetu ešte preložiť pomocou pera S Pen nedokázali, ide totiž o nefinálne kusy novinky.

Veľkou témou je duálny fotoaparát, a to právom. Tešíme sa na reálne skúsenosti počas testovania, no už teraz môžeme povedať, že určite mnoho používateľov bude s nadšením používať dvojnásobný optický zoom, kedy bez straty kvality zosnímate aj vzdialenejšie objekty.

Rozmazanie pozadia bude tiež funkcia, ktorá nezapadne prachom. Až pri použití dvoch snímačov, navyše oba s optickou stabilizáciou, sa s rozmazaním pozadia vyhráte naplno. Výhodou je, že vytvorené snímky so zapnutou funkciou rozmazania, môžete dodatočne upravovať (väčšie, či menšie rozmazanie) aj po ich vytvorení. Je to prehľadné, rýchle a preto si myslíme, že to využije aj úplný laik a môže sa tak pochváliť napríklad „profi“ portrétmi.

Samsung Galaxy Note8 je skutočne zaujímavý prístroj, avšak kvôli cene len pre technologických fajnšmekrov a ľudí, ktorí si ho budú môcť finančne dovoliť. Po tom čo sme si ho vyskúšali len uvažujeme, či vôbec bude mať niekto dôvod na kúpu modelu S8+, keďže podľa nás si buď kúpite S8 kvôli kompaktným rozmerom, alebo potom rovno Note8 s výraznejšie väčším displejom, perom S Pen a duálnym fotoaparátom.