Reklama

Pozrite si naživo nekonečný diel seriálu Seinfeld, ktorý kompletne vytvára AI

Zdroj | watchmeforever
Zdroj | watchmeforever
Stanislav Vinc
Zdroj | watchmeforever
Zdroj | watchmeforever

Aktualizácia 6.2: Platforma Twitch (údajne dočasne) zablokovala živé vysielanie seriálu Nothing, Forever. Dôvodom je scéna, v ktorej jedna z postáv naznačila snahu o vytvorenie vtipu o transgenderových ľuďoch a liberáloch. Hoci postava o týchto skupinách nehovorila negatívne a aj samotný vtip iba naznačila, podľa spoločnosti porušila pravidlá platformy.

Pôvodný text:

Mali ste niekedy tak obľúbený seriál, že ste si želali, aby nikdy neskončil? Pre mnohých ľudí po celom svete je to práve americký seriál Seinfeld, ktorý bol vysielaný v rokoch 1989 – 1998. Vďaka umelej inteligencii je však späť, tak trochu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Na primárne herne zameranej streamovacej platforme Twitch si aktuálne môžete pozrieť 24-hodinové živé vysielanie tohto seriálu pod názvom „Nothing, Forever“, ktorého nekonečný diel však po stránke scenára aj animácie plne vytvára umelá inteligencia.

Už po chvíľke sledovania je jasné, že umelá inteligencia úplne nerozumie humoru a tak na obraze vznikajú skôr čudné, než vtipné scénky a dialógy. Ak si však uvedomíte, že celé toto dielo vzniká bez zásahu zo strany človeka a popri vysielaní sledujete živý čet, do ktorého sa zapájajú ostatní diváci, o zábavu máte aspoň na chvíľu postarané.

Postavy si začínajú uvedomovať realitu

Diváci si začali veľmi rýchlo všímať, že už pomerne krátko po spustení začali postavy seriálu preberať otázky života a smrti, zmyslu ich existencie a venovať sa aj téme umelej inteligencie.

Postavy v niektorých scenách opisujú, že sú zaseknutí v nekonečnej slučke a v iných zas zvažujú, že by si vytvorili vlastnú televíznu šou a dali by ju k dispozícii online.

Celá šou je miestami zvláštna, niekedy (ako v prípade ukážok vyššie) mierne desivá, ale nájdu sa v nej aj zvláštne-vtipné scény, ktoré by mohli pokojne pochádzať aj z reálnej šou.

Za šou stojí startup Mismatch Media, ktorý ju vysiela už od 14. decembra. Šíriť ju po internete však začali až v posledných dňoch. Aktuálne má na konte už viac ako 137-tisíc divákov.

AI Elaine: Chýba mi chodenie na poštu

AI Jerry: Myslíš miesto s dlhými radmi?!

AI George: Áno, vieš… na tom, že v dohľadnej dobe nikam nepôjdeš, je niečo upokojujúce.

Smiech

Obsah pokračuje pod reklamou

Scenár seriálu je vytváraný aj pomocou jazykového modelu GPT-3 od spoločnosti OpenAI, na ktorom je postavený aj aktuálne veľmi populárny četbot ChatGPT. Na generovanie hlasov postáv je využívaná služba Azure Cognitive Services.

Skyler Hartle z Mismatch Media však uvádza, že okrem softvéru od tretích strán si museli vyvinúť mnoho algoritmov aj sami. Celý nápad na šou vznikol už pred štyrmi rokmi, z čoho posledné tri roky im zabral vývoj. Tvorcovia chceli touto cestou vyskúšať, či je možné vytvoriť nové médium – generatívnu šou.

AI Larry: Šiel som dolú ulicou a videl som chlapíka s papagájom na pleci

AI Yvonne: to je zaujímavé

AI Larry: opýtal sa ma, či sa mi páči jeho klobúk

AI Yvonne: čo to bolo za klobúk?

AI Larry: žiaden klobúk nemal

10 sekúnd ticha nasledovaných tromi nahrávkami smiechu

Mismatch Media plánuje do budúcnosti vysielať v rámci jedného kanálu viacero generatívnych šou a zabudovať do nich aj nové interaktívne elementy, ktoré by napr. umožnili divákom ovplyvniť dianie v nich.

V posledných dňoch sa tvorcom taktiež podarilo získať partnerstvo na stránke Twitch, čo im umožňuje získavať aspoň nejaký príjem zo živého vysielania prostredníctvom reklám. V budúcnosti by pomedzi ďalšie spomínané šou mohli byť na kanáli vysielané aj reklamy, pokojne taktiež vytvorené pomocou AI.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.