Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Pozrite sa na najkrajší Peugeot 408. Čoho sa má báť Renault Arkana?

Pozrite sa na najkrajší Peugeot 408. Čoho sa má báť Renault Arkana?
Zdroj | Peugeot
Richard Pliešovský
Pozrite sa na najkrajší Peugeot 408. Čoho sa má báť Renault Arkana?
Zdroj | Peugeot
Zdroj | Peugeot

Peugeot predstavil úplne nový model. Slovami automobilky „408 nie je ani sedan, ani SUV“. Čo teda je? Nech si ho zaradíme kdekoľvek, jedno vieme s určitosťou už teraz. Ide o najkrajší model automobilky!

Počúvajte na Apple Podcasts

Pri pohľade na karosériu by ste vozidlo označili zrejme ako SUV, ktoré chce vyzvať Renault Arkanu na súboj. Určite tieto dva modely postavíme proti sebe a porovnáme ich, dnes si však v krátkosti povieme o novinke z garáží Peugeotu.

Zdroj | Peugeot

Peugeot 408 bude na výber z dvoch hybridných pohonov. Plug-in Hybrid 225 e-EAT8 je kombinácia benzínového motora PureTech s výkonom 132 kW (180 k) a elektromotora s výkonom 81 kW (110 k) s 8-stupňovou automatickou prevodovkou e-EAT8.

Druhá pohonná jednotka je Plug-in Hybrid 180 e-EAT8. Ide o kombináciu 110 kW (150 k) benzínového motora PureTech a 81 kW (110 k) elektromotora s 8-stupňovým automatom e-EAT8.

Pozrite si

Peugeot 5008 si vás bude každým dňom získavať viac a viac

V oboch verziách sa nachádza 12,4 kWh batéria s výkonom 102 kW. Vo výbave nájdete jednofázovú nabíjačku s výkonom 3,7 kW, voliteľne si budete môcť objednať 7,4 kW jednofázovú nabíjačku.

Zdroj | Peugeot

Okrem hybridnej verzie si môžete vybrať 1,2-litrový benzínový 3-valcový 96 kW (130 k) motor PureTech spĺňajúci emisné normy Euro 6.4. Aj ten bude vybavený 8-stupňovým automatom EAT8 a systémom Start & Stop.

Peugeot 408 má dĺžku 469 cm vychádzajúcu z 279 cm rázvoru. Na výšku má 148 cm, no vďaka štíhlej siluete si zachováva dobrú aerodynamiku. Určite aj vás zaujali nápadne štylizované 20″ kolesá s geometrickým tvarom. Novinka bude na výber vo výbavách Allure, Emotion a Excellence.

Zdroj | Peugeot

V novom modeli nájdete najnovšiu generáciu systému Peugeot i-Cockpit, ktorú okamžite spoznáte podľa kompaktného volantu. Výrobca si dal vraj mimoriadne záležať na kvalite použitých materiálov, pri pohľade na interiér mu musíme dať za pravdu.

Nová digitálna prístrojová doska sa nachádza vo výške očí tesne nad volantom a obsahuje plne prispôsobiteľný 10″ displej.

Motoristov určite poteší bezdrôtové zdieľanie mobilov, ktoré umožní pripojiť dva smartfóny súčasne (Excellence). Stredová obrazovka má 10“, podporuje skratky, ktoré sú ľahšie a intuitívnejšie ovládateľné, pripomínajú ovládanie v tablete. Nabíjanie mobilov realizujete cez bezdrôtovú podložku, alebo pomocou štyroch USB-C portov.

Zdroj | Peugeot

Asistenčné systémy (Excellence) využívajú údaje zo 6 kamier a 9 radarov. Nájdete tu adaptívny tempomat s funkciou Stop & Go; Night Vision upozorňujúci na zvieratá, chodcov či cyklistov skôr; ako na ne dopadne svetlo; monitorovanie mŕtveho uhla na 75 metrov či Rear Traffic Alert hlásiaci potenciálne nebezpečenstvo počas cúvania.

Peugeot 408 rozbúši srdce nielen motoristom, ale aj milovníkov kvalitného zvuku. Môžete tu totiž mať Hi-Fi systém Focal Premium. Ponúka digitálne spracovanie zvuku Arkamys a 10 reproduktorov, ktoré poháňa 12-kanálový zosilňovač triedy D s výkonom 690 W.

Zdroj | Peugeot

Naša redakcia sa spýtala Phila Yorka: „Aké objemy predaja 408-čky odhaduje automobilka za prvý rok na Európskom trhu?“ Presnú odpoveď sme, samozrejme, nedostali. Šéf marketingu sa zasmial a povedal, že to by aj oni chceli vedieť, ale očakávania sú veľké, pretože vozidlo je brutálne dobré.

Produktový šéf Jérôme Micheron na našu ďalšiu otázku, či sa v Peugeote neboja, že nová 408-čka bude kanibalizovať iné modely, nemal žiadne pochybnosti. Nový model je totiž odlišný, zaujme motoristov, ktorí hľadajú vozidlo umiestnené medzi 308 a 5008. Novinka im ponúkne úplne iný zážitok, Peugeot 408 je budúcnosť.

Pozrite si

Peugeot 308 SW: Impozantná šťuka, nestratí sa v žiadnom rybníku

Peugeot 408 príde do predaja začiatkom roka 2023. Automobil sa bude vyrábať najskôr vo francúzskom Mulhouse, neskôr sa pripojí fabrika v čínskom meste Čcheng-tu. Tento krásavec bude na výber v 6-tich farbách.