Reklama

Pozri sa, či aj na teba čaká MacBook, alebo iPad

TECHBOX

Vieme, že moderné technológie si osvojí oveľa rýchlejšie mládež. Uvedomil si to aj štát a pripravil zaujímavý projekt Digitálny žiak. V rámci neho môžu získať štátnu dotáciu žiaci základných, stredných a stredných odborných škôl.

Získať 350 € na nákup nového notebooku, alebo tabletu je príležitosť, ktorú by bolo naozaj škoda nevyužiť. Keďže sa čas na získanie digitálnej prémie kráti, pozreli sme sa, kto ju môže získať, aké sú podmienky a hlavne z akej ponuky si môže vyberať.

Digitálny žiak je určený najmä pre sociálne skupiny obyvateľstva v hmotnej núdzi, príp. domácnosti s nízkymi príjmami, ako i pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. O príspevok môžu požiadať aj študenti prvého ročníka stredných škôl.

Obsah pokračuje pod reklamou

Zariadenia majú slúžiť na vzdelávanie, musia preto spĺňať určité štandardy. MIRRI SR požaduje napríklad displej s minimálnym rozlíšením 1 366 x 768 px, minimálne jeden fyzický port pre pripojenie periférií, fyzickú slovenskú klávesnicu ako súčasť zariadenia alebo pripojiteľnú fyzickými portami zariadenia, či bezdrôtovú klávesnicu. Našťastie, odborníci z iStores to všetko za vás naštudovali, a tak si môžete dopriať aj niektoré zo skvelých zariadení Apple. Na vás ostáva vybrať si ten správny iPad, alebo MacBook, aby ste mohli naplno rozvíjať svoj potenciál, získavať a zdokonaľovať svoje digitálne zručnosti a uspieť v digitálnej dobe.

Aké zariadenie môžete získať?

Aké zázraky dokáže Digitálny žiak? Budete sa čudovať, ale fakt veľké. S 350 € príspevkom môžete získať novučičký Apple iPad 10,2″ Wi-Fi + Cellular (9. gen) za naozaj príjemný doplatok 99 €. Aby ste ich splnili podmienky projektu, potrebujete k nemu dokúpiť klávesnicu. Verte, alebo nie, ale Logitech Slim Folio so slovenskou klávesnicou môže byť vaša len za 88 €. Za súpravu teda spolu zaplatíte 187 €. To ale nie je všetko! Ak máte napätý rozpočet, môžete si túto sumu nechať rozložiť do splátok, pokojne aj po 6 € na 36 mesiacov.

V prípade, že vám viac vyhovuje notebook, odporúčame vám nadupanú mašinku. MacBook Air s čipom M1 bude váš už od 649 €, alebo na splátky od 20 € na 36 mesiacov. Získate nielen výkonný počítač, ktorý vám bude slúžiť celé štúdium, čo vás ale naozaj dostane, je výdrž na jedno nabitie. Nabíjačku môžete pokojne nechávať doma, batéria v MacBook Air totiž vydrží celučičký deň.

Ak potrebujete väčší displej, čaká na vás novinka, MacBook Air 15. Ten má až 15,3″ displej, najnovší procesor M2 s výkonom na rozdávanie. S digitálnym príspevkom si ho môžete kúpiť za 1 249 €, resp. na splátky od 38 € na 36 mesiacov.

Pozrite si

Ako dobre ušetríte pri kúpe Macu v oficiálnom shope?

Samozrejme, iStores má toho v ponuke oveľa viac, vyberie si naozaj každý, presne podľa svojich požiadaviek, stačí si prelistovať ponuku tohto autorizovaného predajcu. Čaká tu na vás napríklad iPad 10. generácie, iPad Air 5. generácie, 11″ iPad Pro, či 12,9″ iPad Pro. Z MacBookov si môžete vybrať aj 13″ MacBook Pro, 14″ a 16″ Pro model, či dokonca iMac 24″.

Ako to funguje?

Postup je jednoduchý, skladá sa prakticky len zo štyroch krokov.

  • Formou SMS vám príde jedinečný kód na uplatnenie príspevku vo výške 350 €.
Obsah pokračuje pod reklamou
  • Na stránke iStores si vyberte Mac, alebo iPad s klávesnicou.
  • Navštívte najbližšiu predajňu iStores.

Dobré vedieť: Príspevok v hodnote 350 € neplatí pre on-line objednávky cez e-shop. Získať ho môžete len osobne, pri kúpe vybraných zariadení v predajniach iStores.

V predajni ukážete validačný kód, ktorý predajca skontroluje v systéme Digitálny žiak. Následne si overí vašu identitu (rodiča, resp. zákonného zástupcu aj žiaka). Skonzultuje s vami vybraté zariadenia tak, aby čo najlepšie vyhovovalo vašim potrebám. Napokon vám prinesie vybraný iPad, či MacBook, vytlačí zmluvy, daňový doklad a zariadenie aktivuje na meno žiaka. Vaše zariadenie zároveň dostane nálepku s identifikačným znakom a vy podpíšete preberací protokol. Protokol sa potom odskenuje a pošle do systému, ale to už nie je vaša starosť.

Kto má nárok na 350 € príspevok?

Rozmýšľate, či ho môžete získať aj vy? Príspevok môže dostať žiak, ktorý spĺňa niektorú z týchto podmienok:

  • navštevuje prvý ročník stredných škôl (školský rok 2022/2023);
  • je členom domácnosti v hmotnej núdzi, čo znamená, že príjem domácnosti nedosahuje sumy životného minima;
  • má vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie o tom, že jeho špeciálne vzdelávacie potreby vyplývajú z ich vývinu v sociálne znevýhodnenom prostredí;
  • je členom domácnosti, ktorá neprekračujú 60 % mediánu príjmu.

Uplatnenie príspevku je možné v ktorejkoľvek predajni iStores do 31. októbra 2023.

Spĺňate uvedené podmienky? Tak neváhajte a neodkladajte to na neskôr. Na webstránkach iStores si pozrite ponuku zariadení a navštívte jednu z ich predajní. Školený personál vám vyberie Mac, či iPad presne na mieru a odporučí príslušenstvo. Okrem toho čaká na vás milý darček. Nemali by sme to vraj prezrádzať, ale v prípade, že si vyberiete nové zariadenie a využijete digitálny príspevok, dostanete darčeky od UPC internet (alebo TV) na 6 mesiacov zadarmo a výhodný študentský, resp. dátový paušál od 4ky.

Obsah pokračuje pod reklamou

Viac informácií o projekte nájdete na webovej stránke digitalnyziak.sk. V prípade otázok však neváhajte a napíšte na čet v iStores – zelené okienko (vpravo dole) sa vám zobrazí zakaždým, keď otvoríte webstránku tohto špecialistu na Apple zariadenia. Na mnohých z vás stále čaká tablet alebo Mac.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.