Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Poznáte 10+10 najužitočnejších skratiek vo Windows 10?

Poznáte 10+10 najužitočnejších skratiek vo Windows 10?
Zdroj | Girl with red hat
Stanislav Vinc
Poznáte 10+10 najužitočnejších skratiek vo Windows 10?
Zdroj | Girl with red hat
Zdroj | Girl with red hat

Pracujeme v ňom denno-denne a aj napriek tomu často nepoznáme všetky jeho triky. Windows 10 ponúka mnoho šikovných klávesových skratiek, ktoré vám umožnia v tomto systéme vykonávať každodenné úlohy o niečo rýchlejšie a najmä jednoduchšie, bez ďalších zbytočných kliknutí navyše. Poznáte 10+10 najužitočnejších z nich?

V rámci nášho pravidelného seriálu Dobre vedieť, v ktorom si každú stredu pripomíname tie najzaujímavejšie, najčítanejšie a najdôležitejšie články na TECHBOX.sk, sme sa tentokrát rozhodli obzrieť za praktickým zoznamom 10+10 najužitočnejších skratiek vo Windows 10.

Zdroj | Microsoft

Dnes už takmer šesť rokov starý článok sme sa rozhodli aktualizovať a vizuálne i obsahovo oživiť. Minimálne niektoré z týchto skratiek sa totiž oplatí poznať, či už za počítačom s týmto operačným systémom sedíte celý deň, alebo sa s ním stretávate iba príležitostne. V oboch prípadoch si môžete vďaka nim ušetriť pár minút času denne a zároveň v systéme objaviť aj nejaké tie nové funkcie.

Pozrite si

Ak používate operačný systém macOS, nemusíte zúfať. Zoznam praktických skratiek sme v minulosti pripravili aj pre tento operačný systém a všetky z nich fungujú aj v najnovšej verzii operačného systému macOS Big Sur. Tento operačný systém dokonca podporuje aj používateľské skratky, ktorých tvorba je otázkou niekoľkých minút.

Chýbajú vám v týchto zoznamoch niektoré klávesové skratky? Budeme radi, ak sa o ne podelíte s nami a našimi čitateľmi v diskusii pod týmto článkom. Ďalšie užitočné tipy nielen zo sveta operačných systémov nájdete pod značkou TIPY.