Reklama

Používatelia iPhonov sú zlatá baňa, na appky míňajú 7x viac ako androiďáci

Zdroj | Yura Fresh/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Yura Fresh/Unsplash
Zdroj | Yura Fresh/Unsplash

Nová analýza prekopala doteraz známe pravidlo hovoriace o tom, že majitelia iPhonov sú pre vývojárov štyrikrát výnosnejší, ako ich náprotivky držiaci v rukách smartfón s Androidom.

Vo svojej podrobnej analýze o tom píše Horace Dediu zo spoločnosti Asymco. Presnejšie výsledky sú dosiahnuté vďaka väčšiemu množstvu informácií, ktorú musia spoločnosti povinne vykazovať.

Horace píše, že vývojári aplikácií pre Android a iOS donedávna zjednodušene hovorili o odlišnosti ekonomík oboch platforiem takto: Je síce dvakrát toľko používateľov, ktorí používajú Android, ale príjmy z obchodu iPhone App Store boli asi dvakrát vyššie ako v obchode Google Play. Priemerný majiteľ iPhonu bol teda 4-násobne „cennejší“ ako používateľ systému Android.

Obsah pokračuje pod reklamou

Odvtedy máme k dispozícii (kvôli zákonným normám) oveľa viac údajov a podstatne presnejší výsledok. Čísla nepustia a ukazujú, že odhady vývojárov boli ešte skromnejšie, než to v skutočnosti je.

Pozrite si

Viete, čo všetko dokáže váš Apple iPhone? Naučíme vás to

Európska únia vyžaduje správu o počte používateľov o každej platforme (graf nižšie). Apple App Store má 123 miliónov používateľov, Google Play Store 284,6 milióna. Je to takmer dvojnásobný rozdiel medzi iOS a Android, čižo to, čo kedysi tvrdili vývojári. Keď sa pozrieme na globálne údaje, Apple uvádza 650 miliónov aktívnych používateľov App Store, zatiaľ čo Google tvrdí 2,5 miliardy aktívnych používateľov, čo robí globálny pomer bližšie k štvornásobku Androidu.

Zdroj | Asymco

Mimochodom, v USA je pomer je 167 miliónov používateľov iPhone vs. 144 miliónov používateľov Androidu, takže tam má iOS väčšinu, Horace to vysvetľuje tak, že čím bohatšia je používateľská základňa, tým viac sa iOS používa.

Keď sa pozrieme na príjmy, ukazuje sa veľmi stabilný pomer príjmov. tržby v roku 2016 boli v pomere Apple:Google 29:15 (1,93) a v roku 2022 bol pomer 81:42 (1,93).

Výnosy z aplikácie na používateľa týchto dvoch platforiem sa získali vydelením čísla globálneho príjmu počtom globálnych používateľov. Výsledky sú tieto:

Zdroj | Asymco

Vývojári pracujúci na aplikáciách pre Android musia byť frustrovaní. Mesačný príjem na používateľa je 10,40 dolárov pre iOS a 1,40 dolára pre používateľov systému Android. Aby toho nebolo málo, tieto čísla nezahŕňajú predplatné služieb Apple.

Zákazník iPhone je pre vývojárov 7,4-krát cennejší ako zákazník so systémom Android!

Dnes čelia vývojári ďalšej výzve, headsetu Vision Pro. Doterajšie platformy sa medzi pospolitým používateľským ľudom príliš neuchytili. V prípade Apple to všetko môže byť inak a je reálna nádej, že vytvorením aplikácií pre Vision Pro môže získať 10-násobok príjmu v porovnaní s aplikáciami pre konkurenčné zariadenia.

Ako môžete vidieť, Apple má neskutočný dar odviesť svoje „ovečky“ tam, kde sa dá na nich najviac zarobiť. Očividne by však nemíňali svoje (väčšinou) ťažko zarobené peniaze na nekvalitné služby.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.