Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Porsche sa podpísalo pod kempingový príves stvorený pre elektromobily

Porsche sa podpísalo pod kempingový príves stvorený pre elektromobily
Zdroj | Airstream
Zdroj | Airstream
Igor Neštrák
Porsche sa podpísalo pod kempingový príves stvorený pre elektromobily
Zdroj | Airstream
Zdroj | Airstream

Airstream a Porsche, dve ikonické značky, ktoré sú synonymom dizajnu a funkcie, spoločne vytvorili koncept kempingového prívesu s aerodynamickým dizajnom a nízkou hmotnosťou. Wally Byam, vášnivý táborník, založil spoločnosť Airstream, aby svetu priniesol ikonické dizajnové kempingové prívesy.

Mottom spoločnosti Airstream je heslo: „Nerobme zmeny, poďme veci len zlepšovať“, ktoré zabezpečilo, že spoločnosť je najdlhšie fungujúcim výrobcom rekreačných prívesov na celom svete. Svet hľadí na čistejšiu a udržateľnejšiu budúcnosť, a preto Airstream sa spojil s legendárnou dizajnérska firmou Studio FA Porsche.

Zdroj | Airstream
Obsah pokračuje pod reklamou

Roky skúseností s dizajnom priniesli kempingový príves ovplyvnený mestom, ktorý je navrhnutý tak, aby poskytoval čo najlepšiu efektivitu pri ťahaní elektromobilom. Koncept kempingového prívesu Airstream prichádza s novým tvarom zadnej časti, ktorý zlepšuje prúdenie vzduchu a vyrovnáva spodnú časť, čo redukuje odpor prúdiaceho vzduchu.

Príves v sebe zahŕňa niekoľko prvenstiev vrátane zníženého zavesenia kolies a izolovanej výsuvnej strechy, vďaka čomu sa dá ľahko uskladniť v štandardnej obytnej garáži. Interiér maximálne využíva priestor zadných sedadiel, ktoré sa dokážu premeniť z jedálenského priestoru na kanceláriu prípadne na posteľ. 

V kuchynke nechýba drez a dvojplatnička a úložným priestorom. Kempingový príves navrhnutý v spolupráci s Porsche je ideálny na kempovanie v kempingu ale aj mimo siete, s integrovanými strešnými solárnymi panelmi a lítiovou batériou dokáže napájať vstavané spotrebiče.

Zdroj | Airstream

Počas pandémie Covid-19 sa prudko zvýšil dopyt po obytných autách, pretože ľudia hľadali možnosť ako sa bezpečne izolovať od pandémie. V dobe, keď spotrebitelia pokračujú v prechode na elektrické vozidlá, výrobcovia obytných prívesov sa snažia naplniť rastúcu potrebu kempingových prívesov určených pre ťahanie elektromobilmi.

Na podobných konceptoch pracuje aj konkurencia, kempingový príves, ktorý vznikol v spolupráci Airstream a Porsche je stále len koncept, takže môže chvíľu trvať, kým sa dostane na trh.  V budúcnosti môžeme oveľa častejšie očakávať pribúdanie podobne zameraných kempingových prívesov.

Zdroj