Porazte palivovú krízu! Ukážeme vám, ako natankovať lacnejšie

ZDROJ | Pixabay

V dnešnej dobe existuje aplikácia alebo stránka už takmer na všetko. Aj na sledovanie najnižších cien PHM (pohonných hmôt). My sme pre vás vybrali štyri, vďaka ktorým viete ušetriť čas aj peniaze.

S príchodom konfliktu na Ukrajine sa situácia s energetickou krízou podstatne zhoršila. Ceny ropy rástli už aj dávno pred konfliktom, priamy dopad na nás zabrzdila len pandémia, nakoľko počas nej dopyt po palivách klesol, a ceny benzínu vtedy padli takmer na úroveň jedného eura. Situácia sa však zmenila, a dnes sa ceny pomaly približujú k hranici dvoch eur.

ZDROJ | Shell

Možnosťou je ísť si natankovať do iných krajín ako napr. Maďarsko, kde je cena podstatne nižšia, no z dlhodobého hľadiska nejde o udržateľné riešenie. Preto vám v duchu hesla „Think Smart Not Hard“ ponúkame niekoľko alternatív, vďaka ktorým viete mesačne ušetriť desiatky až stovky eur.

NeprehliadniteRopný gigant vo veľkom investuje do siete rýchlonabíjačiek pre elektromobily

Prvou je stránka benzín.sk, ktorá funguje od roku 2004. Ide o jednoduchý portál, na ktorom si viete rýchlo a jednoducho pozrieť najlacnejšie ceny pohonných hmôt. Vyhľadávanie prebieha cez tabuľku, do ktorej zadáte mesto alebo ulicu, následne si vyberiete kraj, značku čerpacej stanice a vami preferované palivo. Na pravej strane tiež môžete vidieť rýchly prehľad priemerných cien PHM podľa dátumu.

ZDROJ | benzin.sk

Po potvrdení sa vám zobrazí zoznam staníc vyhovujúci vašim parametrom. Po rozkliknutí niektorej z čerpacích staníc uvidíte jej adresu, otváracie hodiny, ceny a tiež služby ktoré ponúka.

ZDROJ | benzin.sk

Ďalšou na rade je aplikácia Fuelio. Tá sa dá bezplatne stiahnuť v Google Play a App Store.  Aplikácia má intuitívny dizajn a ponúka niekoľko zaujímavých funkcií. Vie napríklad automaticky vypočítať cestu z vašej polohy na čerpaciu stanicu, aby ste vedeli, či sa cesta k nej aj napriek nižšej cene oplatí.

ZDROJ | Fuelio

Máte tiež možnosť si do nej pridať viac áut, a triediť si ich do vami zvolených kategórií, či si vytvoriť okruh kilometrov, v ktorom bude počas cesty autom aplikácia vyhľadávať najlacnejšie miesta na tankovanie. Samozrejmosťou je potom vyhľadávanie čerpacích staníc podľa najnižšej ceny či denník, do ktorého si viete zapisovať vaše prejazdené kilometre a ceny, za ktoré ste ich späť do nádrže doplnili.

ZDROJ | Fuelio

Pozrite siKde natankovať najlacnejšie? To vám prezradí táto slovenská appka

Ak by vám prvá stránka prišla dizajnovo príliš zastaralá, podobnú službu má na svojom portáli aj denník SME. Podobne, ako v prvom prípade, prebieha filtrácia a vyhľadávanie cez jednoduchú tabuľku. Zvolíte si kraj, okres, obec (pri väčších mestách aj časť obce), značku čerpacej stanice a službu, ktorú by mala ponúkať. Či už ide o motoristické služby ako autoservis, čistenie interiéru či obsluhu pri tankovaní alebo nemotoristické služby, napr. pripojenie k internetu, dostupnosť detského ihriska či WC.

ZDROJ | natankuj.sme.sk

 

Kliknutím na čerpaciu stanicu si zobrazíte nielen priemernú cenu na Slovensku v danom konkrétnom týždni ale aj ukážku aktuálnych cien spolu s ukazovateľom očakávaného rastu či klesania ceny. Ďalším prvkom je ponuka motoristických služieb, nemotoristických služieb a prehľad akceptovaných platobných kariet.

Poslednou položkou na zozname je aplikácia TANK NAVIGATOR. Tá bola vyvinutá spoločnosťou CCS, ktorá je  poskytovateľom tankovacích kariet a služieb monitoringu firemných vozidiel. Medzi jej hlavné funkcie patrí vyhľadávanie čerpacích staníc podľa ceny alebo vzdialenosti, GPS navigácia k vybranej stanici, možnosť výberu obľúbených čerpacích staníc, denná aktualizácia cien PHM a ďalšie.

ZDROJ | Tank Navigator

Aplikácia tiež zobrazuje akceptačné miesta CCS kariet, ako sú napr. parkoviská, autoumyvárne alebo autoservisy. Pre operačné systémy Android/iOS je dostupná úplne zadarmo.

 

Komentáre k článku