Reklama

Ponuka biznis notebookov Portégé X sa rozrástla o tri nové modely

Zdroj | Dynabook Europe
Stanislav Vinc
Zdroj | Dynabook Europe
Zdroj | Dynabook Europe

Na trh mieri trojica nových notebookov Portégé X s 10. generáciou procesorov Intel Core a viacerými vylepšeniami po stránke zabezpečenia. Potešia však aj dlhou výdržou batérie a nízkou hmotnosťou aj pri väčších uhlopriečkach.

Biznis notebooky Portégé boli ešte donedávna známe pod značkou Toshiba. Jej počítačová divízia sa však s kapitálovým vstupom japonskej spoločnosti Sharp premenovala na Dynabook, resp. v prípade nášho územia na Dynabook Europe. Pod touto hlavičkou aktuálne predstavuje aj tri nové modely so zaujímavou výbavou.

Zdroj | Dynabook Europe

Do série Portégé X tak najnovšie pribudol 13,3“ model Portégé X30-G, 14“ model Portégé X40-G a 15,6“ model Portégé X50-G. Model X40-G vychádza z modelu Tecra X40-F a model X50-G z modelu Tecra X50-F.

Nové modely samozrejme so sebou prinášajú v prvom rade najnovšiu 10. generáciu procesorov Intel Core s voliteľnou konfiguráciou technológií Intel vPro, ktoré sa postarajú o viacúrovňovú ochranu dát a súkromia používateľov.

Pozrite si

Dell oživuje model XPS 17, spolu s modelom XPS 15 dostávajú úplne nový dizajn

Navonok novým modelom nechýba fyzická záslepka webkamery pre blokovanie prenosu videa aj v prípade útoku priamo na jej softvér. Model Portégé X40-G túto vlastnosť dopĺňa o funkciu zúženia zorného uhla obrazovky pomocou stlačenia tlačidla na klávesnici. Podobnú funkciu ponúka vo svojich biznis notebookoch napríklad aj spoločnosť HP.

Zdroj | Dynabook Europe

Pod povrchom sa o bezpečnosť postará vlastný systém BIOS spoločnosti Dynabook a dedikovaný bezpečnostný čip TPM 2.0. Väčšie korporácie môžu siahnuť aj po konfigurácii s čítačkou čipových kariet, ktorá doplní štandardnejšie prihlásenie pomocou infračervenej kamery alebo odtlačku prsta v rámci systému Windows Hello.

Pozrite si

Neuveríte, čo všetko pre nás vymyslel Philips za 129 rokov

Nové modely sa môžu pochváliť aj skvelou výdržou batérie skombinovanou s pomerne nízkou hmotnosťou. Výrobca hovorí o 14,5 až 18,5-hodinovej výdrži batérie, pričom napríklad najmenší 13,3“ model Portégé X30-G váži len 1,05 kilogramu, 14“ model Portégé X40-G len 1,25 kilogramu a model X50-G len o 170 gramov viac.

Zdroj | Dynabook Europe

Novinkám samozrejme nechýba podpora Wi-Fi 6, ako aj dvojica USB-C portov s podporou Thunderbolt 3. Ponuku portov nových modelov ďalej rozšíria dokovacie stanice Thunderbolt 3 Dock a dynabook USB-C Dock. Cenu nových modelov, ako ani ich presný dátum vydania v tejto chvíli nepoznáme.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.