Reklama

Dell oživuje model XPS 17, spolu s modelom XPS 15 dostávajú úplne nový dizajn

Zdroj | Dell
Stanislav Vinc
Zdroj | Dell
Zdroj | Dell

Obľúbený biznis notebook Dell XPS 15 dostáva po zhruba piatich rokoch zaslúžené osvieženie dizajnu. Spolu s ním však na trh mieri aj úplne nový Dell XPS 17, ktorý sa v portfóliu spoločnosti objavil naposledy pred desiatimi rokmi.

Začiatkom roka spoločnosť Dell aktualizovala svoj kompaktný notebook XPS 13, ktorý sa okrem iného dočkal aj výrazného zúženia rámčekov okolo obrazovky. Teraz podobnú pozornosť dostáva aj jeho väčší variant s 15,6“ obrazovkou a dávno odpísaný model so 17“ obrazovkou.

Do útrob nových modelov sa samozrejme dostáva najnovšia, 10. generácia procesorov Intel Core. až po model Core i9 Novým procesorom budú v oboch modeloch sekundovať samostatné grafické karty. V prípade menšieho modelu XPS 15 to bude grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti v dizajne Max-Q, zatiaľ čo v prípade modelu XPS 17 viacero modelov až do modelu GeForce RTX 2060, taktiež v dizajne Max-Q.

Zdroj | Dell

Na prednú stranu modelov XPS 15 a XPS 17 sa dostali nové reproduktory smerované priamo na používateľa. Ide o prvý prípad, kedy sa do spotrebiteľských notebookov dostáva zvukový systém Waves Nx 3D audio, o ktorého ladenie sa postaral oceňovaný producent Jack Joseph Puig. Zaujímavosťou tohto systému je, že dokáže prispôsobovať priestorové ozvučenie na základe pohybu hlavy používateľa dokonca aj pri používaní slúchadiel.

Zdroj | Dell

Celá séria zariadení z rodiny XPS sa mohla od svojho posledného redizajnu pochváliť skvelou výdržou batérie. Výrobca tentokrát hovorí pri modeli XPS 15 až o 25-hodinovej výdrži, ktorú notebook dosiahol v benchmarku MobileMark 2014 s procesorom Intel Core i5-10300H, 8 GB RAM, Full HD+ obrazovkou a batériou s kapacitou 86 WHr. Model XPS 17 by mal na jedno nabitie vydržať zhruba 20 hodín. Na reálne čísla výdrže v praxi si budeme musieť počkať do vydania notebooku, no výrazne kratšej výdrže by sme sa neobávali.

Pri oboch modeloch však okrem Full HD+ obrazoviek bude samozrejme na výber aj variant s 4K UHD rozlíšením. Dell nové obrazovky vybavilo technológiou Eyesafe, ktorá sa stará o potlačenie škodlivého modrého svetla pri zachovaní pôvodnej farebnosti obrazovky. Displeje v oboch modeloch pokrývajú 100 % farebného spektra Adobe RGB a 94 % spektra DCI-P3. Pri maximálnom jase im však nechýba ani podpora HDR a Dolby Vision.

Zdroj | Dell

Dlhodobo kritizované umiestnenie webkamery do spodnej časti obrazovky pri starších modeloch z rodiny XPS sú už našťastie aj v tomto prípade minulosťou. Webkamera sa aj napriek tenkým rámčekom zmestila nad obrazovku a v rámci systému Windows Hello ju pri zabezpečení notebooku dopĺňa snímač odtlačkov integrovaný do zapínacieho tlačidla.

Zdroj | Dell

Vynovený Dell XPS 15 by mal byť na európskom trhu dostupný už v priebehu tohto týždňa s cenou začínajúcou na úrovni 1 300 dolárov. Reinkarnovaný Dell XPS 17 dorazí do predaja až v priebehu leta, pričom v najnižšej verzii bude začínať na cene 1 500 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.