Reklama

Polestar 3 prichádza v prvým zákazníkom, výrobca si pripravil aj prekvapenie

Zdroj | Polestar
Michal Sobek
Zdroj | Polestar
Zdroj | Polestar

Automobilka Polestar len nedávno aktualizovala svoj model 2, aktuálne sa však jeho väčší brat konečne dostáva k prvým zákazníkom. Pri tejto príležitosti spoločnosť predstavila ďalší výkonnostný variant.

Model Polestar 3, teda elektrické SUV od tejto automobilky, bol predstavený ešte v októbri 2022. Odvtedy sa čakalo na jeho výrobu a doručenie nedočkavým majiteľom.

Obsah pokračuje pod reklamou

Výroba Polestar 3 sa začala až tento rok v apríli v čínskom Chengdu, zatiaľ čo výroba v USA je naplánovaná až na toto leto, takže zdá sa, že tam mal Polestar nejaké neplánované komplikácie.

Prvé tri modely Polestar 3 boli odovzdané vo Švédsku, zatiaľ čo americký tím odovzdal prvé modely v štátoch Kalifornia, Illinois a New York. Automobilka plánuje už tento týždeň dodať ďalšie modely v Nemecku a Nórsku.

Model určite zaujal aj rodiny, pretože batožinový priestor ponúka kapacitu 484 litrov, resp. 1 411 litrov po sklopení zadných sedadiel. Priestor pod podlahou túto kapacitu navyšuje o ďalších 90 litrov a 32 litrov objemu sa zmestí aj do predného kufra.

Pozrite si

Za novým elektrickým SUV Polestar 3 stojí aj NVIDIA, prekvapí dojazdom

Polestar ale chce byť ešte viac konkurencieschopný k napríklad takej Tesle, preto nečakane uviedol na trh aj verziu Long Range Single Motor. Tento variant má taktiež 111 kWh batériu a sľubuje dojazd okolo 650 kilometrov. Nabitie z 10 až 80 % trvá len 30 minút.

Okrem toho je tu pohon zadnej nápravy, za ktorým stojí elektromotor s výkonom 220 kW a krútiacim momentom 490 Nm. Maximálna rýchlosť je 180 km/h. Cena za tento variant ale nie je rozhodne ľudová, štartuje na sume 78 590 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.