Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Polar Ignite 3 sú vybavené športové hodinky, konečne s AMOLED displejom

Polar Ignite 3 sú vybavené športové hodinky,  konečne s AMOLED displejom
Zdroj | Polar
Michal Sobek
Polar Ignite 3 sú vybavené športové hodinky,  konečne s AMOLED displejom
Zdroj | Polar
Zdroj | Polar

Spoločnosť Polar netreba zvlášť predstavovať. Ide o konkurenčnú firmu pre veľké mená ako Garmin a Coros v oblasti športových smart hodiniek. Tretia generácia modelu Ignite ponúkne konečne AMOLED panel a dvojpásmové GPS.

Telo hodiniek je vyrobené z plastu so šírkou 43 mm a hrúbkou 9,5 mm, pričom si aj vďaka tomu zachováva príjemnú hmotnosť len 35 gramov. Všetky nárazy schytá kovová luneta a samotný kruhový displej kryje odolné sklo Corning Gorilla Glass. Nechýba certifikácia WR 30.

Obsah pokračuje pod reklamou

Najväčším lákadlom je 1,28-palcový displej s rozlíšením 416 x 416 pixelov, čo je takmer dvojnásobok oproti predošlej generácii. Zlepšením prešla aj samotná výrobná technológia, ktorá je v prípade tretej generácie konečne AMOLED. Displej je dotykový, škoda len, že sa nedostavil aj Always-on režim.

Dvojnásobne výkonnejší je aj samotný čipset, ktorý dopĺňa aj operačná pamäť s kapacitou 32 MB, čo je mimochodom až 7-krát viac ako v prípade Polar Ignite 2. Súčasťou výbavy je 150 predpripravených cvičebných profilov, pri mnohých z nich môžete využiť aj záznam súradníc z dvojpásmového GPS.

Unikátnou funkciou je komplexné meranie spánku SleepWise, hodinky vám ukážu, ako výrazne ste sa cez noc „nabili“ na ďalšie aktivity. Ak nie dostatočne, odporučia vám ešte krátky odpočinok. Aplikácia Polar Flow poskytuje zvukovú spätnú väzbu priamo počas tréningu.

Všetky športové hodinky výrobcu sú známe spoľahlivým meraním tepu pomocou technológie Precision Prime OHR. To zabezpečuje až 10 LED diód umiestnených na spodnej strane hodiniek a nechýba ani meranie okysličenia krvi.

Samotná batéria má kapacitu 220 mAh, ale čo to v praxi znamená? Výdrž by sa pri bežnom používaní mala vyšplhať na úroveň 5 dní alebo v prípade neustáleho merania aktivity pomocou GPS by to malo byť 30 hodín. V balení sa potom nachádza špeciálny nabíjací kábel s koncovkou USB-A.

Polar Ignite 3 už sú v predaji v štyroch farebných prevedeniach, pričom viac si ich viete prispôsobiť výmenou gumeného remienka. Ich cena je stanovená na 329,9 eur, čím konkurujú práve modelu Garmin Venu 2, taktiež s AMOLED displejom.

Zdroj