Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Venu 2 od Garminu sa zameriavajú na zdravie a fitness

Venu 2 od Garminu sa zameriavajú na zdravie a fitness
Zdroj | Garmin
Richard Pliešovský
Venu 2 od Garminu sa zameriavajú na zdravie a fitness
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Známy výrobca predstavil smarthodinky Venu 2 a menšie Venu 2S, ktoré sa oproti pôvodným Venu líšia väčším zameraním na fitness a širšou ponukou zdravotných funkcií.

Zdroj | Garmin

Venu 2 majú 45 mm puzdro s 22 mm širokým remienkom na zápästia 135 až 200 mm (resp. 40 mm a 18 mm pri modeli Venu 2S). AMOLED displej chráni Gorilla Glass 3, má 1,3″ a rozlíšenie 416 x 416 px. V prípade menšieho modelu je AMOLED displej s 1,1″ veľkosťou a rozlíšením 360 x 360 px. Hmotnosť hodiniek je 49, resp. 38,2 gramov.

Zdroj | Garmin

Výdrž batérie je 11 dní (režim smartwatch), alebo 8 hodín (režim GPS + hudba). Venu 2S vydržia 10 dní, alebo 7 hodín. Hodinky podporujú celodenné monitorovanie zdravia, inteligentné notifikácie a realizovať bezkontaktné platby. Venu 2 umožňujú počúvanie hudby, úložisko má kapacitu na 650 skladieb, podporujú tiež službu Spotify.

Zdroj | Garmin

Oba modely ponúkajú skóre spánku založené na analýze Firstbeat Analytics, sledovanie ľahkých, hlbokých a REM spánkových fáz spolu s pohybom, SpO2 a dýchaním. Hodinky vám prinesú priamo na displeji informácie o tom, ako môžete zlepšiť kvalitu spánku.

Smarthodinky zavádzajú nové profily aktivít pre intenzívny tréning s animáciami na obrazovke, pridávajú ďalšie aktivity ako napr. lezenie v interiéri, bouldering či turistika. Zároveň ponúkajú pokročilé profily silového tréningu.

Zdroj | Garmin
Pozrite si

Garmin Venu SQ Music – veľa muziky za príjemnú cenu

K ďalším novým funkciám patrí Health Snapshots, ktorá umožňuje zaznamenávať a zdieľať najdôležitejšie zdravotné štatistiky – váš vek, telesný tuk spolu s údajmi počas športovej aktivity a pokoja.

V aplikácii Garmin Connect nechýba funkcia sledovania zdravia žien. Môžete v nej sledovať svoj menštruačný cyklus, alebo tehotenstvo. Ak si poznačíte príznaky, hodinky vám poskytnú informácie o cvičení či vhodnej výžive.

Zdroj | Garmin

Oba modely sú vodovzdorné do 50 metrov, konektivitu zabezpečuje Bluetooth, ANT+, NFC a Wi-Fi. Spárujete ich so smartfónmi s OS Android a iOS.

Garmin Venu 2 a Venu 2S sa predávajú za 399 eur, na výber sú vo viacerých farbách, napríklad čierna, svetlo-zlatá, ružovo-zlatá, strieborná, tehlová či žulovo modrá.

Zdroj | Garmin
Zdroj