Reklama

Pod krídlami Google sa ocitol aj nový Boutiques.com!

Števo Porubský

Nedávno prebehla internetom správa o niekoľkých akvizíciách spoločnosti Google, medzi ktorými bol aj e-shop Like.com. Práve na jeho základoch vznikol aj nový e-shop Boutiques.com, ktorý je prepracovanejší a zatiaľ len pre nežnejšie pohlavie.

 Boutiques.com

Hoci sa správa netýka žiadnej technologickej novinky, týka sa giganta Google, ktorý neustále rozširuje svoje pôsobenie. Po Google TV (Google TV naberá neustále na obrátkach) či bezplatnej navigácii aj pre Európu (Bezplatná navigácia od Google konečne aj v Európe) sa gigant dostáva aj na úplne iné pôsobisko na internete – módny e-shop. Nový e-shop však ako jeden z mála, nebude niesť názov Google, nebude mať ani logo v hlavičke. Výhodou oproti množstvu iných e-shopov je prepracovanosť, na ktorej si dali vývojári záležať a tak si nežnejšie pohlavie nájde nielen to čo mu páči, ale dámy si budú vedieť vyberať z konkrétnych modelov pre svoju postavu. Stačí sa zaregistrovať a „naklikať“ si štýl, obľúbené strihy, farby, či vzory šiat i iných zvrškov, ale i obľúbené strihy topánok a samozrejme ich farby. Podľa toho im e-shop následne ponúkne všetky modely, ktoré sa dámam hodia. Na výber je obrovské množstvo oblečenia od najslávnejších návrhárov, až po obyčajnejšie a menej známe značky. Vybrať by si mala každá dáma.

 Boutiques.com

Technológie všade navôkol

Zároveň na web stránke si môžete vytvoriť svoj vlastný virtuálny butik, v ktorom budete môcť svoje obľúbené šaty, topánky atď. zdieľať medzi priateľmi on-line. Okrem toho Google potvrdil aj špeciálnu aplikáciu pre Apple iPad, v ktorej nebude potrebné sa komplikovane preklikávať cez web rozhranie, ale priamo v aplikácii budú všetky potrebné funkcie na výber toho správneho oblečenia. Ďalším krokom zo strany Google by malo byť začlenenie aj mužského a detského oblečenia s rovnakou funkcionalitou ako momentálne Boutiques.com ponúka. Už sa teším 🙂 Taktiež mi nedá sa nezamyslieť nad tým, čo bude pokračovať? Augmented reality (rozšírená realita), vďaka ktorej bude nakupovanie ešte jednoduchšie a pohodlnejšie z domu, z obývačky? Veď Tissot to už ponúka (Vyskúšajte si hodinky Tissot z domu vďaka augmented reality!). Máme sa ešte určite na čo tešiť.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.