Reklama

Plex spustil bezplatný streaming filmov a seriálov, funguje aj na Slovensku

Zdroj | Plex
Stanislav Vinc
Zdroj | Plex
Zdroj | Plex

Bezplatný model streamingu známy najmä zo služby Spotify zavítal už aj do filmového sveta. V službe Plex môžete legálne sledovať filmy a seriály bezplatne aj na Slovensku.

Kým sa celý svet pozeral na vznik nových streamovacích služieb Apple TV+ a Disney+, spoločnosť Plex zatiaľ v tichosti budovala pre náš trh možno ešte zaujímavejšiu službu, v ktorej poskytne viac, aj menej známe filmy a seriály úplne zadarmo. Podobne ako v bezplatnom režime v službe Spotify, aj v tomto prípade bude streamovaný obsah prerušovaný reklamami.

Zdroj | Plex

Služba Plex.tv pôvodne začala ako platforma pre prehrávanie a neskôr aj cloudovú úschovu vlastného multimediálneho obsahu. Používateľom, ktorí doteraz využívali Plex týmto spôsobom, sa týmto krokom automaticky rozšírila filmová knižnica o nové tituly, ktoré môžu sledovať zadarmo. Rovnaké výhody však získajú aj tí, ktorí sa do služby ešte len zaregistrujú.

Pozrite si

YouTube Rewind 2019 – Čo sme na Slovensku sledovali tento rok najviac?

Plex po tomto kroku stojí niekde na hranici medzi plnohodnotnou službou s obsahom na vyžiadanie a televíziou, v ktorej sú licencie na filmy a televízne seriály financované cez inzerciu, teda reklamy. V porovnaní s televíziami však chce mať Plex oproti ním vo svojej službe len tretinový podiel reklám.

Zdroj | Plex

V ponuke služby samozrejme netreba hľadať žiadne hollywoodske trháky. Aj keď v nej už dnes nájdete viac než tisícku titulov, vo väčšine prípadov ide o „béčkovú“ tvorbu, nezávislé snímky a staršie kultové filmy a dokumenty. Ponuka sa však má časom rozširovať a ak sa Plex celosvetovo uchytí, do knižnice používateľom pravdepodobne časom pribudnú aj kvalitnejšia tvorba.

Zdroj | Plex

Aj keď môžeme veriť slovám spoločnosti, že ide o globálne najrozšírenejšiu bezplatnú službu na sledovanie filmov a seriálov, väčšinu obsahu si pozriete iba v originálnom znení a bez titulkov. Aj keď je teda služba dostupná aj na Slovensku, v ponuke titulov aj v lokalizácii výrazne zaostáva za konkurenciou.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.