Reklama

PlayStation Portal má konkurenta. Razer premení váš smartfón na mobilný Xbox

Stanislav Vinc

Po oficiálnom predstavení herného streamovacieho zariadenia PlayStation Portal prichádza nepriama odpoveď aj z tábora „zelených“. Na mysli však tentokrát nemáme priamo Microsoft, ale výrobcu herného príslušenstva Razer.

Namiesto samostatného zariadenia, ktorým PlayStation Portal je, vám bude na hranie titulov z Xbox knižnice stačiť si kúpiť k smartfónu či tabletu nový herný ovládač Razer Kishi V2 Xbox Edition. A predplatné…

V prenosných herných konzolách to začína byť trochu neprehľadné, až sa začíname obávať, čo si vlastne nájdu pod tohtoročným stromčekom deti právom zmätených rodičov. Nie všetko, čo totiž vyzerá ako prenosná herná konzola, aj konzolou je.

Obsah pokračuje pod reklamou

Zatiaľ čo Nintendo údajne pripravuje novú generáciu svojej hernej konzoly Switch a výrobcovia herných počítačov sa tlačia do sféry prenosných herných konzol (Valve, ASUS, Lenovo...), Sony túto sféru opustilo a jej nový PlayStation Portal je vlastne iba smartfónom s oklieštenými funkciami určeným čisto na vzdialené hranie hier z vašej PlayStation 5-ky.

Čo s tým má teda spoločné zmieňovaná novinka? Razer s celkom zaujímavým načasovaním oživil svoj existujúci herný ovládač Razer Kishi V2, ktorý je na trhu už viac ako rok a pôvodne bol prezentovaný ako ovládač určený na hranie mobilných titulov (COD: Mobile, Fortnite, PUB:G atď.), hoci bol vždy zároveň plne pripravený aj na herný streaming.

Nová „Xbox Edition“ však má ísť v tomto smere ešte ďalej a ladená bola špeciálne pre hernú streamovaciu službu Xbox Game Pass, prostredníctvom ktorej si môžete za mesačný alebo ročný poplatok zahrať desiatky hier vyvinutých pre Xbox. Na rozdiel od PlayStation Portal si tak s týmto hardvérom zahráte hry, aj keď v obývačke hernú konzolu nemáte. Ovládač ale zároveň podporuje aj streaming hier priamo z Xbox konzoly v rámci vašej domácej siete.

Čím sa Xbox Edition líši od pôvodnej verzie? Ťažko povedať, či nejde iba o prázdne marketingové sľuby, no podľa Razeru bola táto edícia špeciálne ladená pre cloudové hranie, aby poskytoval čo najnižšiu mieru odozvy. Jeho verzia Pro pre Android zároveň podporuje vibrácie z hier, hoci si ich po kúpe bude potrebné manuálne aktivovať pomocou kódu. No a napokon to bude odlišný dizajn s brandovaným domovským Xbox tlačidlom, čo je však samozrejme iba kozmetická zmena.

Razer Kishi V2/V2 Pro žiaľ nebude možné prehadzovať medzi platformami a tak sa už pri kúpe budete musieť rozhodnúť, či sa zaviažete Androidu alebo iOS. Verzia Pro pre Android je práve kvôli podpore vibrácií s cenou 150 dolárov o niečo drahšia. Za verziu pre iPhone zaplatíte „iba“ 120 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.