Reklama

PlayStation 5 konečne skladom! Vieme, kde ju kúpite najlacnejšie

Richard Pliešovský

Málokedy sa v otvorenej ekonomike stane, aby bol nejaký výrobok dlhodobo „úzkym profilom“, ako sa kedysi za socializmu hovorilo nedostatkovým tovarom. Podarilo sa. O tento unikát sa postarala herná konzola od Sony.

PlayStation 5 je na trhu pomaly tri roky a až nedávno sa začalo objavovať na sklade v dostatočných množstvách. Príčinou nedostatku bol COVID-19. Samozrejme, konzola neochorela, ale vďaka lockdownom vzrástol záujem o herné konzoly a zároveň sa znížila dostupnosť komponentov potrebných na ich výrobu.

PlayStation 5 pôvodne stálo 399 € (Digital Edition) a 499 € (Blu-Ray). Teraz sú ceny konzoly vyššie, okrem iného aj preto, že sa zvyčajne nedá kúpiť samostatne, ale len v balíku s hrami. Cena PlayStation 5 + God Of War Ragnarok začína na 539 €, resp. 590 € vo verzii s mechanikou.

Obsah pokračuje pod reklamou

O výkon sa stará 8-jadrový AMD Zen 2 procesor, 16 GB RAM, grafická karta dosahujúca výkon 10,32 TFlops a podpora 8K grafiky či 120 fps. A čo je najdôležitejšie, nový rýchly SSD disk s pomerne netradičnou kapacitou 825 GB.

Samotná herná konzola má pomerne konzervatívny dizajn, protikladom je herný ovládač DualSense. Sony stavilo na celkovo odlišný prístup a prejavuje sa vo viacerých smeroch. Ovládač je väčší ako klasické DualShocky. Plusom je drsnejší povrch v zadnej časti, vďaka čomu je ovládač pripravený na dlhšie herné seansy bez toho, aby šmýkal. Určite oceníte prepracovanú haptickú odozvu. Vibrácie sú sú prepojené s prostredím, keď napríklad prechádzate po piesku, skle alebo dopadajú na vás kvapky, ovládač vám to dá pocítiť. Dokonca naznačí smer pohybu, čo je prepojené s 3D audiom vychádzajúcim priamo z ovládača.

Pozrite si

Sony PlayStation 5 – najlepšia konzola hodná okamžitej kúpy?

Na záver malá rada. Ak rozmýšľate o tom, že si zaobstaráte novú konzolu, dajte si pozor z akého e-shopu ho chcete objednať. Pre istotu si pozrite skúsenosti používateľov s vybraným obchodom. Už tradične nájdete zaujímavé ceny na Heureka.sk, kde si viete vybrať aj z overených e-shopov:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.