Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Pixel Slate končí. Google dáva zbohom svojim tabletom

Pixel Slate končí. Google dáva zbohom svojim tabletom
Zdroj | Google
Richard Pliešovský
Pixel Slate končí. Google dáva zbohom svojim tabletom
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google ukončuje vývoj a výrobu tabletov, odpískal dokonca dva pripravované produkty. Ruku na srdce, nie je to nič prekvapujúce, Pixel Slate nikdy nemal našliapnuté byť konkurentom iPadom alebo tabletom od Samsungu.

Google nikdy nemal problém s ukončením neperspektívnej služby alebo výrobku. Takýto osud teraz čaká jeho tablety.

Zdroj | Google

Spoločnosť oznámila, že vyvíjala dva nové modely, ktoré boli menšie ako minuloročné Pixel Slate a mali sa začať predávať na budúci rok. Výsledky testovania však Google natoľko sklamali, že sa firma rozhodla k úplnému zrušeniu celého projektu.

Pozrite si

Google Pixel Slate – hybrid s poriadnym výkonom a tenkým telom

Podľa hovorcu spoločnosti Google firma sústredí viac pozornosti na líniu notebookov Pixelbook. Zamestnanci pracujúci na tomto projekte budú presunutí do iných divízií, o tomto kroku boli informovaní v stredu, 19 júna.

Chrome OS, na ktorom bežal Pixel Slate a pracujú na ňom aj notebooky Pixelbook, však bude fungovať ďalej. Toto rozhodnutie nebude mať žiaden vplyv ani na smartfóny Pixel, vývoj ďalších generácií bude pokračovať ďalej.

„Chrome OS sa stal populárnym v širokom spektre záujmov a budeme naďalej spolupracovať s naším ekosystémom partnerov na prenosných počítačoch a tabletoch. Naša hlavná pozornosť v oblasti hardvéru sa zameria na notebooky Chrome OS, podpora pre Pixel Slate však bude pokračovať,povedal hovorca spoločnosti pre Business Insider.

https://youtu.be/Eh8ISVb4nXs

Pixel Slate prvej generácie má 12,3-palcový displej s pomerom strán 3:2 a rozlíšením 3 000 x 2 000 pixlov, beží na Chrome OS s Titan security. Má dva režimy, s pripojenou klávesnicou funguje ako desktop, bez nej ako tablet.

Tablet beží na procesoroch Intel Core m3, i5 alebo i7 s RAM od 4 do 16 GB. Bezdrôtovú konektivitu zabezpečuje Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0 a LTE modem.

Zdroj | Google

Majitelia prvej (a zrejme aj poslednej) generácie Pixel Slate dostali prísľub, že do roku 2024 budú mať plnú podporu svojich zariadení. Tablet od Google sa na Slovensku sa oficiálne nepredával, v USA jeho cena začínala od 599 $, Pixel Slate Keyboard 199 $ a stylus 99 $.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.