Reklama

Peter Bilčík - Tvárovú biometriu už máme aj pre iných | TECHTALKS

TECHBOX

Už v roku 2018 predstavila Tatra banka, ako jedna z prvých na svete, novinku v spôsobe overovania svojich klientov prostredníctvom tvárovej biometrie pri online otvorení účtu.

Dnes už túto mimoriadne bezpečnú technológiu na identifikáciu osôb môžu využívať pri svojej podnikateľskej činnosti aj ostatní. Ako to funguje?

V našej novej časti diskusnej relácie TECHTALKS sa dozviete viac o technológii tvárová biometria, ktorú Tatra banka dnes používa nielen pri otváraní účtov pre fyzické osoby, ale aj na Bezúčelový úver, Živnostenský účet či službu Na Splátky. Dokonca si vďaka tvárovej biometrii môžete od začiatku tohto roka aktivovať aj aplikáciu Čítačka.

Obsah pokračuje pod reklamou

S Petrom Bilčíkom, riaditeľom firemných produktov v Tatra banke, sme sa rozprávali aj o tom, čím všetkým si v banke museli prejsť, kým tvárovú biometriu nasadili. Zaujímala nás aj bezpečnosť technológie, najmä v prípade, ak ju banka poskytuje aj svojím partnerom.

Totiž dnes Tatra banka umožňuje využívať tvárovú biometriu aj tretím stranám, kľudne aj vašej spoločnosti. A to je skutočne veľká vec. Pozrite si našu diskusiu, kde sa rozprávame aj o konkrétnych príkladoch využitia tvárovej biometrie mimo prostredia banky.

A samozrejme zaujímala nás aj budúcnosť biometrie. Ste zvedaví, čím všetkým sa dnes viete a teoreticky budete vedieť overiť v blízkej budúcnosti? TECHTALKS s Petrom Bilčíkom z Tatra banky si rozhodne nenechajte ujsť. Náš moderátor Roman Calík totiž nevynechal ani tému využitia umelej inteligencie nielen v overovacích procesoch tvárovej biometrie.

TECHTALKS by TECHBOX, už aj s najnovším dielom, nájdete aj na Apple Podcastoch či Google Podcasts. Samozrejmosťou je Spotify, no nechýbajú ani ďalšie obľúbené platformy ako Pocket CastsRadioPublicBreaker Anchor. Môžete si tak vybrať podľa aplikácie, ktorú najradšej na podcasty používate.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.