Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Panasonic VIERA DX900 má certifikáty Ultra HD PEMIUM a THX

Panasonic VIERA DX900 má certifikáty Ultra HD PEMIUM a THX
Zdroj | Panasonic
Števo Porubský
Panasonic VIERA DX900 má certifikáty Ultra HD PEMIUM a THX
Zdroj | Panasonic
Zdroj | Panasonic

Panasonic si na CES 2016 do Las Vegas okrem iného priniesol aj novú Ultra HD telku s označením DX900. Nová VIERA ponúkne mierne zmenený dizajn, no hlavne vynovené funkcie tak, aby spĺňala tajuplný Ultra HD PREMIUM. Ten vytvorila aliancia UHDA ešte pred výstavou a počas CES 2016 nebol jediný veľký výrobca, ktorý by nemal jej certifikát.

Pozrite si

Panasonic DX900 – top-end s displejom ako plazma

Nový Panasonic VIERA DX900 tak spĺňa aj to, aby jeho svietivosť bola minimálne 1 000 nitov. Vďaka tomu a podpore HDR obrazu má byť obraz jasný aj počas slnečného dňa, no zároveň vie zobrazovať čo najtmavšiu čiernu.

Zdroj | Panasonic
Pozrite si

Panasonic TX-55CX750E s Ultra HD a Firefox OS

Ultra HD panel Cinema Display disponuje technológiou Bright Panel s 3 000 Hz BMC IFC frekvenciou. Panel má full LED podsvietenie s niekoľkými stovkami samostatných zón, technológiu 4K Pure Direct a ISF režim. Samozrejmosťou je aj podpora 3D, v tomto prípade v aktívnom režime. Všetky 4 HDMI porty podporujú HDCP 2.2, nechýba trojica USB portov, no len s jedným USB 3.0.

Zdroj | Panasonic

Nový je aj 4-jadrový obrazový procesor Panasonic HCX+ (Hollywood Cinema eXperience plus). Ten má byť ešte presnejší, ako predchádzajúci obrazový procesor 4K Studio Master, čo sa má prejaviť na vernej reprodukcii obrazu podľa všeobecne uznávaného štandardu Rec 709. V Panasonicu pridali aj nový algoritmus pre kompenzáciu farieb pre ešte lepšie farby.

Zdroj | Panasonic

VIERA má navyše i certifikáciu THX, ktorú má len niekoľko top modelov zo sveta televízorov. Novinka je tiež vybavená vraj podstatne výkonnejším audiosystémom VR-Audio Master Surround 2.1 s celkovým výkonom 40 W. Systém disponuje membránami Quad Passive Radiators, ktoré vraj rezonujú synchronizovane s basovými woofermi a posilňujú tak reprodukciu hlbokých tónov.

Operačným systémom je už známy Firefox OS v pôvodnej verzii. Tú na rozdiel od konkurencie Panasonic nevylepšil, systém totiž nie je jeho. V blízkej budúcnosti bude ale podporovať nový systém Web Apps Discovery, ktorý Mozilla onedlho predstaví.

Zdroj | Panasonic

Časom sa počíta aj s podporou HDR obrazu v rámci služieb Amazon a Netflix. Medzi ďalšie prednosti má patriť kompatibilita so systémom Control4 Simple Device Discovery Protocol (SDDP), určeným pre smart domácnosti.

Nový Panasonic VIERA DX900 bude v predaji s 65″ a 58″ panelmi. Cenu výrobca nezverejnil.

Zdroj