Reklama

Originálne balenie a nevšedný dizajn? Nothing Ear (stick) spĺňajú obe!

Michal Sobek

Mnohí z nás považujú Apple za majstra balení a samotného dizajnu. V Spojenom kráľovstve mu však pomaly rastie konkurencia v podobe spoločnosti Nothing. Jej najnovšie slúchadlá Ear (stick) bodujú v oboch disciplínach.

Nothing je pomerne nová spoločnosť založená rovnakým pánom, ktorý kedysi stál za zrodom OnePlus. Carl Pei sa však vydal vlastnou cestou a Nothing chce byť originálnym hlavne svojím dizajnom, čo potvrdzuje nedávno predstavený smartfón.

Slúchadlá Nothing Ear (stick) sú v poradí tretím produktom spoločnosti. Tá chce stavať na čiastočne prehľadných materiáloch, ktoré na prvý pohľad vyzerajú nevšedne a originálne. To je aj prípad Nothing Ear (stick), pričom v redakcii sme sa na nich bližšie pozreli.

Obsah pokračuje pod reklamou

Už samotné balenie je na vysokej úrovni a je premyslené. V jednoduchosti ide o stredne veľkú škatuľu, na ktorej je taká grafika, že by ste ani nespoznali, že ide o slúchadlá, pričom ani názov spoločnosti nie je nijako výrazný.

Z oboch koncov je vylisovaný záchyt, za ktorý musíte škatuľu otvoriť. Vo vnútri sú dve valcovité komory, ktoré kopírujú samotný dizajn nabíjacieho puzdra. Tieto dve komory nie sú prepojené, takže tak či tak musíte škatuľu otvoriť z oboch strán.

Ako ste už isto uhádli, prvá komora obsahuje slúchadlá. Ale čo je teda v tej druhej? Papierový valček, ktorý po otvorení v sebe ukrýva manuály, ale predovšetkým pevný gumený USB-C kábel, ktorý je na oboch koncoch. Pekným dizajnovým prvkom je to, že aj koncovky kábla sú vyvedené vo valcovitom dizajne.

Na prvý pohľad puzdro pripomína skôr rúž, ale len dovtedy, dokým sa nepozriete bližšie. Za priehľadným plastom sú magneticky prichytené dve slúchadlá. Ako sa k nim však dostanete? Jednoducho pootočením celej konštrukcie, takže slúchadlá sa objavia v plastovom výreze.

Čo sa týka kvality konštrukcie, tak tá je skutočne solídna a premyslená. Pohyblivý mechanizmus nepôsobí lacno. Vrchné párovacie tlačidlo vedľa USB-C konektora sa však pomerne obťažne stláča, pretože s puzdrom vytvára rovinu. Výhrady mám iba k použitému priehľadnému plastu, ktorý sa rád škrabe, čo mám odskúšané aj na slúchadlách Nothing Ear (1).

Všimol som si však ďalšiu nevýhodu. Pokiaľ sa vám prach a nečistoty dostanú na plastový valec, tak nemáte prakticky šancu ho dať preč, pretože konštrukcia to nedovoľuje. Môžete skúsiť napríklad vyfukovanie, to ale v konečnom dôsledku veľmi nepomôže. Bol by som zvedavý, ako by slúchadlá vyzerali po roku aktívneho používania.

Pozrime sa ešte na dizajn samotných slúchadiel. Ten na prvý pohľad pripomína vzdialene Apple AirPods 3. generácie. Teda absentujú tu gumené nadstavce a slúchadlá držia v uchu len vďaka svojmu tvaru. Môžem potvrdiť, že v uchu sedia skutočne skvelo a ani pri prudšom pohybe mi nevypadli. Na beh alebo cvičenie to však zrejme nebude ideálne.

Jednou vecou sa však skutočne odlišujú, a tou je dizajn nožičiek. Ten prebrali od prvých slúchadiel spoločnosti a tento dizajn ma stále fascinuje. Je to teda plast, ale opäť čiastočne priehľadný. Vidíte tak spoje, tranzistory aj nabíjacie piny.

Môžem však prezradiť, že si skvelo vedú aj po zvukovej stránke. Mňa osobne balenie aj dizajn slúchadiel Nothing Ear (stick) skutočne zaujal. Puzdro je opäť originálne skonštruované, pričom hneď viete, že dotyčný má práve tento model. Prvok, na ktorom Apple stavia už roky. Samotné slúchadlá si zase berú to najlepšie z modelu Nothing Ear (1). Mimochodom, je to aj skvelý darček pod vianočný stromček. Ak takto bude spoločnosť pokračovať aj naďalej, má dobre našliapnuté na to, aby sa z nej stal novodobý bestseller.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite sem.

Obsah pokračuje pod reklamou

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.