Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nothing Phone (1) je skutočne tu! Revolúcia alebo evolúcia Android smartfónov?

Nothing Phone (1) je skutočne tu! Revolúcia alebo evolúcia Android smartfónov?
Zdroj | Nothing
Michal Sobek
Nothing Phone (1) je skutočne tu! Revolúcia alebo evolúcia Android smartfónov?
Zdroj | Nothing
Zdroj | Nothing

Dlhým čakaniam je koniec. Carp Pei a jeho spoločnosť Nothing konečne predstavili svoj dlho očakávaný smartfón Phone (1), ktorý má zmeniť doterajší trh s Android smartfónmi. Podarilo sa mu to?

Pozrite si

10 najvýkonnejších smartfónov na trhu (jún 2022)

Dizajnovo má blízko k najnovším zariadeniam od Apple. To znamená plochý hliníkový rám, displej bez zahnutia a dvojkamerový modul na zadnej strane.

Zdroj | Nothing

Carl Pei ešte dávnejšie prezentoval Nothing Phone (1) ako smartfón, ktorý bude mať transparentnú zadnú stranu. O podobný dizajn sa už pokúšali aj pri slúchadlách Nothing Ear (1). Musíme však povedať, že transparentný je len čiastočne a vidieť akurát cievku bezdrôtového nabíjania.

Pozrite si

Nothing Ear (1) – priehľadný dizajn a kvalitný zvuk „za stovku“

Smartfón Nothing Phone (1) ale aj tak pôsobí prémiovo. Vpredu aj vzadu jeho ochranu tvorí sklo Corning Gorilla Glass 5 a medzi sa nachádza recyklovaný hliníkový rám. Na spodnej strane nechýba USB-C konektor, ale audio konektor by ste hľadali márne. Konkrétne rozmery sú 159,2 x 75,8 x 8,3 mm, a to celé s hmotnosťou 193,5 gramu.

Displej má uhlopriečku 6,55-palca s Full HD+ rozlíšením ( 2 400x 1 080 pixelov), 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou, podporou HDR10+ a je typu OLED. V samotnom paneli sa nachádza aj čítačka odtlačkov prstov. Ak bude podobne dobrá ako tá pri OnePlus, tak sa máme rozhodne na čo tešiť. V ľavom hornom rohu svoje miesto našla aj 16-megapixelová selfie kamera.

Zdroj | Nothing

Po stránke výkonu ide o strednú triedu. Nedočkali sme sa však procesoru Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1, ale namiesto toho tu máme Snapdragon 778G+ s podporou 5G. Sekunduje mu 8 alebo 12 GB RAM a 128 alebo 256 GB vnútorného úložiska, ale bez možnosti jeho rozšírenia.

Zadná strana patrí dvom snímačom. Hlavný snímač Sony IMX766 má rozlíšenie 50 Mpx spolu s optickou stabilizáciou. Prekvapením je 50-megapixelový ultraširokouhlý senzor s automatickým zaostrovaním. To znamená, že ho využijete aj na tvorbu makro senzorov a Nothing tu nemuselo dávať senzor navyše. Video následne natočíte v maximálnej 4K kvalite pri 60 fps.

Pozrite si

Xiaomi predstavilo kráľov mobilnej fotografie – privítajte sériu Xiaomi 12S

Poteší tiež Android 12 s nadstavbou NothingOS. V prostredí sa nebudú nachádzať žiadne zbytočné aplikácie. Poteší tiež najnovšie Wi-Fi, Bluetooth 5.3 aj NFC čip pre bezkontaktné platby pomocou brány Google Pay.

Zdroj | Nothing

Batéria dostala kapacitu 4 500 mAh. Tú nabiješ maximálnym výkonom 33 W, no v balení sa adaptér nenachádza. Ako sme už spomínali, tak smartfón disponuje cievkou pre bezdrôtové nabíjanie maximálnou rýchlosťou 15 W a nechýba ani funkcia reverzného nabíjania.

Čim je smartfón skutočne unikátny, tak to je zadná strana. Nehovoríme však o fotoaparátoch ani o cievke bezdrôtového nabíjania, ale o sústave 900 diód označovaných ako Glyph Interface. Tie sa nachádzajú okolo cievky, fotoaparátov aj v spodnej časti.

Zdroj | Nothing

V nastaveniach totiž nájdete mnohé kombinácie, ktoré môžete priradiť konkrétnemu kontaktu alebo notifikácii. LED diódy môžu rôzne blikať alebo aktívna bude iba nejaká ich časť. Upozornia napríklad na nahrávanie videa. V tejto funkcii sa Nothing skutočne vyhral.

Pozrite si

Ako si nainštalovať verejnú beta verziu iOS 16?

Ceny sú nasledovné: za konfiguráciu 8+128 GB zaplatíte 469 eur, 8+256 GB bude stáť 499 eur a vrcholná konfigurácia 12+256 sa bude predávať za 549 eur. Na záver ešte treba pripomenúť, že Nothing Phone (1) sa bude predávať v bielej a čiernej farebnej kombinácii a oficiálny predaj začína 21. júla.

Zdroj