Reklama

Orbea predstavila sen všetkých jazdcov trailov. Séria Rise sa vracia!

Zdroj | Orbea
Michal Sobek
Zdroj | Orbea
Zdroj | Orbea

Výrobca Orbea, ktorý sa tiež zaoberá e-bikami, predstavil vynovenú sériu horských modelov s názvom Rise. Ponúkajú výkonný motor, vysokú kapacitu batérie a aj nový dizajn rámu.

Práve dizajn rám označovaný ako Steep’N’Deep zabezpečuje, že tu môže byť väčší zdvih. Vpredu aj vzadu sa pritom nachádzajú 29-palcové kolesá. Tieto e-biky sú určené pre skúsených horských cyklistov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Tak napríklad model Rise SL má vpredu aj vzadu zdvih 140 mm, Rise LT potom až 160 mm vpredu a 150 mm vzadu. Všetko je prispôsobené na to, aby táto séria dominovala hlavne na traily. Váha e-biku je pritom necelých 19 kilogramov.

Spoločnosť Orbea robí Rise v dvoch rôznych konfiguráciách a každá z týchto konfigurácií prichádza v dvoch rôznych zostavách. Rám sa vyrába napríklad až v štyroch rôznych veľkostiach. Všetky zostavy Rise sú vybavené riadidlami z uhlíkových vlákien, okrem Rise SL M10.

Zdroj | Orbea

O výkon sa stará nový motor Shimano EP8 RS (Ride Synergy) s výkonom až 500 W. Krútiaci moment je na úrovni 85 Nm, čo je síce dosť, navyše týmto krokom sa zvýšil prirodzený pocit zo šliapania pedálov.

Na výber bude aj viacero prevodových systémov, napríklad 12-rýchlostný pohon SRAM XX, 12-rýchlostný pohon Shimano SLX alebo 12-rýchlostný pohon Shimano XTR Di2.

Zdroj | Orbea

Nový Orbea Rise je dodávaný s batériou s kapacitou 420 Wh, ku ktorej môžete pridať ďalších 210 Wh, čím získate dokopy až 630 Wh. To by malo podľa slov výrobcu stačiť na až dve hodiny jazdy v režime Boost, tri hodiny v režime Trail a štyri hodiny v režime Eco.

Ak sa pozrieme na ceny, tak tie nie sú rozhodne ľudové, ale niet sa čomu čudovať, veď ide o jeden najlepších trailových horských e-bikov na aktuálnom trhu. Orbea si na neho vypýta minimálne 8 999 dolárov.

Pozrite si

Aj baterky v e-biku prechádzajú zmenou, budú bezpečnejšie

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.