Reklama

Orange Vianoce začínajú, prichádza rodinný flat?

Roman Calík

Orange odkryl svoje prvé vianočné karty. Už nikoho neprekvapí, že výber kombinácií je ešte väčší. Novinkou je akýsi rodinný flat, ak je vás však viac ako počet dní v týždni, máte smolu.

Vianoce sú už veľmi blízko, minimálne podľa obchodníkov a operátorov, tak sa pozrime, čo pre bežných smrteľníkov tentokrát pripravil veľký Orange. Orientácia na rodinu je základom novej vianočnej ponuky operátora. Novinkou sú totiž rodinné Paušály Spolu.

Neobmedzené volania?

Základom nových paušálov je možnosť volaní v rámci rodiny absolútne bezplatne a neobmedzene. Bezplatne je možné telefonovať v rámci max. 7 telefónnych čísel, čo je až na výnimky, pre slovenskú rodinku pravdepodobne dostačujúce. V čom je háčik? Nefunguje to tak, že si vyberiete ľubovoľných 7 telefónnych čísel Orangeu, medzi ktorými telefonujete zadarmo. Ak si totiž chcete užívať bezplatné hovory medzi sebou, musí mať každé telefónne číslo aktivovaný nový Paušál Spolu. Tie sú na výber štyri – XL, L, M a S. Chvályhodné, že Orange zvolil zrozumiteľnú taktiku pomenovania, kde je snáď každému jasné, že najviac dostanete s Paušálom Spolu XL, najmenej zase s S-kom. To isté platí aj o poplatku, najdrahšie je XL-ko. To, čo jednotlivé paušály ponúkajú uvádzame v tabuľke. Ak chcete telefonovať v rámci Paušálov Spolu, minimálne jeden z nich musí byť L alebo XL. Štvorčlenná rodina tak zaplatí za „rodinný flat“ minimálne 39,60 €, pričom len na jednej SIM karte je voľných 200 minút do všetkých sietí… Zdá sa vám to výhodné? 

Paušály Spolu

Paušál Spolu
 XL

Paušál Spolu L

Paušál Spolu M

Paušál Spolu S

Predpl. min. do všetkých sietí SR

400

200

100

0

Volania rámci rodiny

Neobmedzené

Neobmedzené

Neobmedzené

Neobmedzené

Mesačný poplatok

35,90 €

24,90 €

14,90 €

4,90 €

Je dobré vedieť, že na Paušál Spolu môžete prejsť aj počas existujúcej viazanosti, ak ste však viazaní napr. na paušál s mesačným poplatkom 10 €, nemôžete si vybrať Paušál Spolu S, ale minimálne M-ko. Zaujímavá je cena hovoru po pretelefonovaní voľných minút, ktorá nezaprie svoju reakciu na konkurenciu, je totiž 0,12 €/min. Za SMS zaplatíte 0,06 €, za MMS zase 0,40 € a teraz pozóóóór, lebo za 1 MB bez aktivovaného dátového balíka zaplatíte až 1,40 €. Radšej teda nedátujte, alebo si vyberte niektorý dátový paušál.

Bez telefónu, načo?

Paušál Spolu je možné si aktivovať aj bez viazanosti, no žiadnu zľavu ani inú výhodu nezískate. Preto, ak si ho nechcete len vyskúšať, radšej berte aj akciový mobil a viazanosť, výber telefónov je našťastie bohatý. Kompletný zoznam akciových telefónov nájdete v priloženom súbore. Nechýba napr. nový HTC Desire HD a od 1. novembra 2010 pribudne aj tablet Samsung Galaxy Tab.

Orange Vianoce 2010

Kontrola spotreby celej rodiny!

Zaujala nás však možnosť pri nových Paušáloch Spolu kontrolovať spotrebu rodiny. Môžete si totiž spotrebu všetkých naviazaných Paušálov Spolu kontrolovať cez online portál na www.orange.sk, pričom je možné nastaviť si aj SMS notifikácie. Napríklad, ak nastavíte vášmu dieťatu s Paušálom Spolu S limit 10 €, budete o jeho prekročení informovaní. Vtedy môžete zablokovať akúkoľvek spoplatnenú prevádzku na tomto telefónnom čísle, pričom samozrejme bezplatné volania v rámci rodiny zostanú aktívne. Škoda len, že nie je možné bližšie špecifikovať obmedzenie spotreby, totiž vypnúť môžete len všetko, alebo nič. Nie je totiž momentálne možné napríklad zablokovať hovory, pričom SMS správy či dáta by zostali aktívne.

Orange Pausal Spolu spotreba

Kombinovať, kombinovať a kombinovať

Paušály Spolu sú tak ďaľším doplnkom už tak zložitej skladačky Paušálov Snov, kde si môžete nakombinovať čokoľvek, chce to však podľa nás poriadnu dávku chuti, času a poznatkov. Samozrejme na predajni pomôže Dr. SalesPad a dokonca je podľa operátora aj vybavovanie zákazníkov rýchlejšie ako predtým. My si však myslíme, že ponuka je pre bežného smrteľníka stále neprehľadnejšia a nedokáže si často porovnať jednotlivé kombinácie s konkurenciou svojpomocne. Ak máte chuť tak študujte, prikladáme vám celú vianočnú ponuku operátora v tlačovej správe, ale radšej si uvarte váš obľúbený čaj, zapnite rádio a vyhraďte si dostatok času, budete mať čo študovať, počítať, kombinovať…  

PS: Orange nezabudol ani tieto Vianoce na autá. Vyhrať je totiž možné 66 automobilov Audi A1.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.