Reklama

Orange pomáha Ukrajincom hardvérom, posiela notebooky aj telefóny

Zdroj | Orange
Tomáš Šmidák
Zdroj | Orange
Zdroj | Orange

Ukrajine pomáha takmer celý svet, vrátane Slovákov. Okrem jednotlivcov a organizácií si však veľkú pochvalu zaslúžia aj korporácie, ktoré pomáhajú občanom Ukrajiny materiálne či prostredníctvom svojich zvýhodnených služieb. Výnimkou nie sú ani slovenskí operátori.

Orange Slovensko sa spojil so svojou materskou spoločnosťou Orange Group a obchodnou divíziou Orange Business Center, na poskytnutie materiálnej pomoci pre ľudí z Ukrajiny. Dar poputuje do Žiliny, kde bolo nedávno otvorené „Centrum prvého kontaktu na pomoc Ukrajine“. K dispozícií je len pre občanov, ktorí chcú pomôcť či pre utečencov z Ukrajiny, ktorí potrebujú pomôcť.

Zdroj | Orange

 

Konkrétne ide o notebooky, tablety, telefóny, stovky SIM kariet, Wi-Fi zariadenia na vytvorenie internetovej konektivity či zdravotnícky materiál v podobe antibakteriálnych gélov a chirurgických masiek, ktorých časť poputuje aj do Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline. 

Okrem toho už teraz Orange poskytuje bezplatné hovory z Ukrajiny a na Ukrajinu a k tomu bezplatné SMS a mobilné dáta pre ľudí, ktorí v krajine ostali. Nadácia Orange tiež vytvorila zbierku na pomoc Ukrajine, do ktorej môžete prispieť prostredníctvom SMS správy.

Pozrite si

Ukrajina odrazila kybernetický útok, ktorý mohol spôsobiť masívny blackout

Ochotu a chuť pomáhať ukázali aj ďalší operátori.

Telekom ponúka bezplatné SIM karty na vybraných hraničných priechodoch s Ukrajinou, ako aj v Telekom centrách po celom Slovensku. Na každej SIM karte je kredit 10 €, ktorý je možné využiť na volania, mobilné dáta alebo SMS. Od 1. apríla sú tiež všetky odchádzajúce hovory a SMS zo Slovenska na Ukrajinu spoplatnené zvýhodnenou tarifou 0,08 €.

Zdroj | Facebook

Hovory z Ukrajiny na Slovensko sú za 0,75 €/min. a odchádzajúca SMS stojí 0,05 €. Prostredníctvom SMS tiež môžete prispieť do humanitárnych organizácií MAGNA a Človek v ohrození, ktoré poskytujú pomoc na hraniciach aj u nás na Slovensku.

Mobilný operátor O2 taktiež ponúka občanom Ukrajiny možnosť bezplatnej SIM karty s programom, O2 Voľnosť. Na nej je kredit v hodnote 5 € a bezplatný balík 15 GB dát na mesiac. Sú rozdávané na vybraných miestach, kde ľudí obsluhujú ukrajinsky hovoriaci brigádnici. Dostupné sú tiež v akejkoľvek O2 predajni na Slovensku. Od prvého apríla tiež operátor ponúka odídencom z Ukrajiny ponuku zamestnania a bezplatný trojmesačný kurz slovenského jazyka.

Zdroj | O2
Pozrite si

Vynašli spôsob, ako tlačiť solárne panely, je to až absurdne lacné

Už v prvý deň konfliktu zaradil O2 dočasne Ukrajinu do krajín európskej zóny. Utečenci teda môžu do sietí ukrajinských operátorov telefonovať a posielať správy za ceny ako na Slovensku. Podobne ako v prípade Telekomu, viete SMS správou podporiť humanitárnu organizáciu MAGNA.

Zdroj | Swan

4ka reagovala na situáciu znížením cien volaní a SMS na polovicu až do odvolania. Konkrétne na 24 centov na minútu za volanie a 10 centov za SMS.

 

 

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.