Reklama

Orange má nové paušály Go, tie ponúknu aj 100 MB dát pre EÚ

Zdroj | Coolpad
Imrich Maťo
Zdroj | Coolpad
Zdroj | Coolpad

O necelý mesiac, presne 15. júna 2017, začne platiť európska regulácia roamingu. Orange dnes predstavil nové programy Go, ktorými chce zjednodušiť volanie či dátovanie najmä v EÚ.

Pozrite si

Od 15. júna v EÚ nebudeme platiť žiadne roamingové poplatky

Nová ponuka je však natoľko prekombinovaná, že stráca na samotnej podstate: jednoduchosti a prehľadnosti. Aby sme vás nesprávne neinformovali, v texte sú použité i priamo citácie z tlačovej správy operátora.

Zdroj | HTC

Nová rodina Go paušálov ponúka balíky mobilných služieb od 5 eur mesačne. Obsahuje však len volania a slabých 100 MB voľných dát (len pri Go 20 € a vyšších programoch), ktoré je možné využívať aj v rámci EÚ.

Čo im chýba? Normálne dáta a SMS správy. Tie operátor umožnil len pre vyššie programy. Preto ak nechcete platiť za jednu SMS až 6 centov, môžete Go paušály doplniť niektorým z SMS balíkov.

Na výber sú Nekonečný balík SMS/MMS do všetkých sietí v SR aj EÚ za 2 € mesačne alebo Balík 100 správ do všetkých sietí v SR aj EÚ za 1 € mesačne.

Pozrite si

Orange spúšťa komerčnú prevádzku VoLTE

Inak sa vraciame späť o niekoľko rokov. Takmer všetky programy majú vždy čosi obmedzené.

Operátor ponúka možnosť navýšiť si dátový balíček o 100 MB za 1 €, 500 MB alebo 1 GB za 3 eurá. Dokupované dáta pri všetkých paušáloch môžu zákazníci využívať nielen doma, ale aj v celej EÚ bez roamingového príplatku.

Zdroj | Incipio
Pozrite si

Orange Domáci 4G internet – statický internet pre 80% populácie

Zákazníci, ktorí mobilný telefón využívajú prioritne na volania, majú po novom k dispozícii paušály začínajúce na cene 5 eur mesačne. Konkrétne paušál Go 5 € ponúka 50 voľných minút vrátane volaní v rámci EÚ a neobmedzené volania jednému blízkemu v Orangei.

S paušálom Go 10 € získajú zákazníci dvojnásobne vyšší počet voľných minút a možnosť nekonečných volaní na 3 čísla v sieti Orange. Pri tomto paušále majú zákazníci navyše možnosť si viacnásobne dokúpiť 100 MB dát využiteľných v SR, ako aj v EÚ za 1 euro.

Za rovnakých podmienok si môžu zákazníci dokúpiť dáta aj k paušálu Go 15 €, ktorý obsahuje 150 voľných minút a nekonečné volania až na 5 čísel v Orangei.

  Go 5 € Go 10 € Go 15 €
Nekonečné volania na zvýhodnené číslo v sieti Orange 1 3 5
Predplatené minúty na ostatné čísla v Orangei, do ostatných sietí v SR, do EÚ, USA a Kanady
a v rámci EÚ
50 100 150
Prichádzajúce hovory v EÚ zadarmo zadarmo zadarmo
SMS 0,06 €/SMS 0,06 €/SMS 0,06 €/SMS
Dáta bezplatný prístup k internetu v mobile s nízkou rýchlosťou bezplatný prístup k internetu v mobile s nízkou rýchlosťou
Dáta na dokúpenie 100 MB / 1 € 100 MB / 1 €
Mesačný poplatok 5 € 10 € 15 €

Go 20 € zákazníci získajú 200 voľných minút do všetkých sietí vrátane EÚ, ako aj nekonečné volania na 5 čísel svojich blízkych v Orangei.

Paušál obsahuje okrem 100 MB univerzálnych dát využiteľných v EÚ aj v SR aj 500 MB bonusových dát len pre Slovensko. Po ich prečerpaní si zákazníci môžu dáta automaticky navyšovať o 500 MB, no až za 3 eurá.

Go 25 € poskytuje nekonečné volania v sieti Orange a 250 voľných minút na volania do všetkých sietí či už v SR alebo v rámci EÚ. Go 25 € okrem volaní obsahuje i porciu bonusových dát – 1 GB využiteľných na Slovensku.

V prípade ich prečerpania môžu zákazníci využiť automatické navýšenie. Za 3 eurá získajú ďalší 1 GB dát s možnosťou ich využitia či už v SR alebo v EÚ.

  Go 20 € Go 25 €
Nekonečné volania – v Orangei 5 čísel áno
Predplatené minúty na ostatné čísla v Orangei, do ostatných sietí v SR, do EÚ, USA a Kanady a v rámci EÚ 200 250
Prichádzajúce hovory v EÚ zadarmo zadarmo
SMS 0,06 €/SMS 0,06 €/SMS
Internet v mobile v SR a EÚ 100 MB 100 MB
Bonusové dáta na čerpanie v SR (v EÚ s poplatkom 0,009 €/MB) 500 MB 1 GB
Mesačný poplatok 20 € 25 €
Pozrite si

Orange sa stáva vo Francúzsku bankou a bude mať aj vlastnú Siri

Bonusové dáta

Táto špecialita je novým výmyslom operátora, ktorým pravdepodobne reaguje aj na nové nariadenia pre európsky roaming platný od 15.6.2017. V každom programe (okrem najnižších) nájdete už spomínaných 100 MB voľných dát, ktoré môžete spotrebovávať v SR, ale aj v EÚ.

Bonusové dáta sú však využiteľné bez príplatku len na Slovensku. Ak ste doteraz boli zvyknutí vo vašom paušálnom programe napríklad na 1 GB dát, neprídete o ne ani pri nových Go paušáloch. V nových paušáloch Orange Go sú však nazvané ako bonusové dáta a naplno si ich užijete len na Slovensku. V EÚ sa za každý 1 MB pripláca 0,009 €.

Ako príklad si zoberme paušál Orange Go 20 €. V roamingu si s ním bez poplatku užijete 100 MB dát. Na Slovensku však máte k dispozícii ďalších 500 MB dát v plnej rýchlosti.

Týchto 500 MB dát však nie je bez príplatku v EÚ. Po prečerpaní prvých 100 MB dát si za každý 1 MB v EÚ priplatíte 0,009 €, a tak by ste za čerpanie napríklad 500 MB dát v roamingu zaplatili 4,50 €.

Nekonečné volania, ale bez SMS

Všetky paušály s mesačným poplatkom od 30 eur obsahujú nekonečné volania do všetkých sietí v rámci Slovenska a takisto v rámci Európskej únie.

Paušál Go 30 € ponúka 500 voľných minút platných pre hovory do všetkých sietí zo Slovenska do EÚ, USA a Kanady a 2 GB bonusových dát. Za SMS ale platíte 0,06 €!

Go 40 € prináša okrem vyššie spomínaných neobmedzených volaní aj 1 000 voľných minút na volania zo Slovenska do EÚ, 6 GB bonusových dát a neobmedzené SMS správy v rámci Slovenska a EÚ.

Vrcholom ponuky je paušál Go 65 €, s ktorým sa zákazník nemusí obmedzovať absolútne v ničom. Ponúka neobmedzené volania doma aj v zahraničí, neobmedzené množstvo SMS správ a 10 GB bonusových dát.

Pokiaľ zákazníkom nestačia dáta obsiahnuté v paušály, môžu si kedykoľvek dokúpiť Internet v mobile 1 GB dát za 3 € alebo si môžu objednať automatické zvýšenie objemu dát o 1 GB za 3 €. Tieto dáta sú využiteľné ako na Slovensku, tak aj v EÚ bez akéhokoľvek príplatku.

  Go 30 € Go 40 € Go 65 €
Volania do všetkých sietí
v SR, v rámci EÚ
neobmedzene neobmedzene neobmedzene
Predplatené minúty
na volania do EÚ, USA
a Kanady
500 1000 neobmedzene + svet
Prichádzajúce hovory v EÚ zadarmo zadarmo zadarmo
SMS 0,06 €/SMS neobmedzene SK/EÚ neobmedzene SK/EÚ/svet
Internet v mobile v SR a EÚ 100 MB 100 MB 100 MB
Bonusové dáta na čerpanie v SR (v EÚ s poplatkom 0,009 €/MB) 2 GB 6 GB 10 GB
Mesačný poplatok 30 € 40 € 65 €

POZN. REDAKCIE: Pôvodne sme v článku uviedli, že nové paušály Go nahrádzajú všetky doterajšie paušály operátora Orange. Aktuálne však Orange vrátil späť do ponuky všetky pôvodné programy.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.