OPPO Reno7 prichádza na Slovensko, poznáme ceny!

ZDROJ | OPPO

Čínsky výrobca dnes v Prahe predstavil nové modely OPPO Reno7 5G a OPPO Reno7 Lite 5G a spolu s nimi aj ceny pre Slovensko. Zaujať vedia profesionálnym fotoaparátom, ultrarýchlym nabíjaním či moderným dizajnom.

Pre tých z vás, ktorí očakávali najnovšie smartfóny OPPO Reno7 máme dobré správy. Prichádzajú na Slovensko, pričom budú dostupné dva modely s rozdielnou výbavou a cenou. Lacnejší z ponuky nesie názov OPPO Reno7 Lite 5G, na Slovensku je dostupný u predajcu NAY, no v priebehu apríla sa začne predávať aj u ďalších partnerov.

Štartovacia cena je 379 €, za ktorú dostanete 8 GB RAM a 128 GB úložisko. Jeho prednú stranu vypĺňa AMOLED displej s veľkosťou 6,4″ a rozlíšením 2400 x 1080 pixelov. Displej tiež ponúka certifikáciu Netflix HD a Amazon Prime Video HD. V displeji sa nachádza čítačka odtlačkov prstov.

ZDROJ | OPPO

Zariadenie prichádza s kombináciou moderného a retro dizajnu a s hrúbkou 7,55 mm sa radí medzi najtenšie telefóny na našom trhu. Zadnú stranu tvorí trojvrstvená textúra so špeciálnym procesom povrchovej úpravy, vďaka čomu má novinka na pohľad matný kryt, trblietavý vzhľad.

Pozrite siNovinka od Motoroly láka na OLED displej a kvalitné stereo reproduktory

V útrobách nájdeme procesor Snapdragon 695 5G a batériu s kapacitou 4 500 mAh a podporou 33W rýchlonabíjania. Hlavným prvkom telefónu sú však fotoaparáty na zadnej strane. Tie sú v tomto prípade tri: 64 Mpx hlavný fotoaparát, 2 Mpx makro fotoaparát a 2 Mpx snímač hĺbky. Predný fotoaparát má rozlíšenie 16 Mpx. S takouto výbavou prichádza aj množstvo kreatívných funkcií, ako napríklad Bokeh Flair Portrait, ktorá umožňuje vďaka AI vytvoriť portrétové fotografie. Tie sú podľa slov výrobcu, kvalitou porovnateľné s tými, aké robí profesionálna zrkadlovka.

ZDROJ | OPPO

Vďaka funkcii Selfie HDR zase budete môcť zachytávať jasné selfies aj v zhoršených svetelných podmienkach. Predný fotoaparát automaticky deteguje svetlo pozadí a za pomoci algoritmov ho vie potlačiť a naopak zosvetliť vašu tvár, údajne bez zníženia detailov. Zaujímavým prvkom je tiež OPPO Dual Orbit Lights: ide o osvetlenie, ktoré je osadené okolo obruby oboch hlavných fotoaparátov. Tie dokážu reagovať napríklad na zapnutie telefónu, indikovať nabíjanie či informovať o neprečítaných správach.

Pozrite siNabitý smartfón už za 15 minút? Presne toto už OPPO dokáže!

Druhým predstaveným modelom je vybavenejší brat OPPO Reno7 5G. Ten disponuje podobnou zostavou fotoaparátov, no namiesto hĺbkového snímača ponúkne ultraširokouhlý 8 Mpx snímač s uhlom záberu 118°. Prichádza s rovnakými funkciami fotoaparátu ako model Lite, včetne Bokeh Flare Portrait, AI Color Portrait a Portrait Retouching. Príde v dvoch farebných verziách Strartrails Blue a Starry Black s textúrou OPPO Glow, ktorá je totožná ako v prípade lacnejšieho modelu.

ZDROJ | OPPO

Na prednej strane sa nachádza 6,4″ AMOLED displej s vyššou obnovovacou frekvenciou 90 Hz a s certifikáciou SGS Eye Care Display na nízku emisiu modrého svetla. Srdcom smartfónu je čip MediaTek Dimensity 900 5G, vyrobený 6 nm technológiou, ktorý podporuje sieťové technológie 5G a Wi-Fi 6. Štandardne je vybavený vybavený 8 GB RAM a 256 GB úložiskom. Vďaka technológii RAM Expansion možno 8 GB operačnú pamäť rozšíriť o 2, 3, alebo 5 GB dočasnej pamäti, priradené z nevyužitého vnútorného úložiska. Podobnou technológiou disponuje aj model Reno7 Lite 5G.

Batéria má rovnakú kapacitu 4 500 mAh, nabíjať ju ale môžete vyšším výkonom 65W. OPPO Reno7 je prvý model, ktorý prichádza s novým systémom ColorOS 12. Vďaka funkcii Air Gestures môžete napr. prijímať alebo stíšiť telefonické hovory alebo ovládať obľúbené aplikácie len pomocou gest bez toho, aby ste sa museli dotýkať telefónu.

Ďalšou zaujímavou funkciou je PC Connect, ktorá ponúka pohodlnejšie možnosti práce s viacerými zariadeniami vďaka jednoduchému pripojeniu k počítaču. Viete cez, ňu prenášať súbory, ovládať oznámenia a ďalšie funkcie.

ZDROJ | OPPO

Základná konfigurácia tohto modelu bude na Slovensku stáť 499 €. Tešíte sa? My sme práve na predstavení noviniek, tak sa tešte na živé fotografie a naše prvé skúsenosti.

 

 

Komentáre k článku