Reklama

Nabitý smartfón už za 15 minút? Presne toto už OPPO dokáže!

Michal Sobek

Spoločnosť OPPO po nedávnom predstavení dvojice smartfónov série Find X5 opäť zapracovalo na technológii rýchleho nabíjania SUPERVOOC. Smartfón nabijete už za 15 minút.

Pozrite si

Séria OPPO Find X5: keramika, vysoký výkon a Hasselblad fotoaparáty

Práve dnes OPPO na výstave MWC v Barcelone uviedlo na trh technológiu rýchlonabíjania maximálnym výkonom 150 W. To znamená, že smartfón s veľkosťou batérie 4 500 mAh sa nabije na 50 % za 5 minút a na 100 % za 15 minút.

Technológia rýchleho nabíjania OPPO VOOC bola nezávisle vyvinutá spoločnosťou OPPO a prvýkrát uvedená na trh v roku 2014 pri modeli OPPO Find 7.

Samozrejme išlo o testovacie podmienky, takže bol zapnutý letový režim, vypnutá obrazovka a so smartfónom sa nenarábalo. Aj tak ide o skvelé výsledky, čím prekonáva aj čínske Xiaomi s jeho 120-wattovým nabíjaním.

SUPERVOOC s výkonom 150 W využíva konštrukciu s dvoma batériami, ktorá zaisťuje optimálnu účinnosť nabíjania. Inováciou prešiel aj nabíjací adaptér, ktorý využíva technológiu GaN. Má koncovku USB-C a je kompatibilný s protokolmi PD a PPS, čo používateľom dáva možnosť nabíjať smartfóny, notebooky alebo v budúcnosti aj iné zariadenia. Rozmery sú len o niečo väčšie ako pri 65-wattového SUPERVOOC adaptéri. Hmotnosť je 172 gramov.

Pri smartfónoch série OPPO Find X5 sme videl debut technológie Battery Health Engine. Rieši problémy s degradáciou batérie a pomáha predĺžiť jej životnosť. Je to riešenie pre optimalizáciu stavu batérie na systémovej úrovni, na ktorom OPPO pracovalo až tri roky.

Zdroj | OPPO

Testy vykonané v OPPE ukazujú, že technológia Battery Health Engine je schopná udržať batériu na 80 % pôvodnej kapacity až po 1 600 nabíjacích cykloch.

Špecializovaný čip na správu batérií môže vykonávať ich správu na systémovej úrovni a je zodpovedný predovšetkým za sledovanie funkčného stavu batérie, vrátane stavu prúdu, využitia batérie a nabíjacieho cyklu.

Pozrite si

Ide skladací smartfón Oppo Find N v šľapajách Samsungu?

Okrem vylepšenia algoritmov optimalizuje životnosť batérie z hľadiska vnútorného chemického systému batérie aj technológia Battery Healing Technology. Vylepšením zloženia elektrolytu sa elektródy počas nabíjacích a vybíjacích cyklov batérie priebežne opravujú a sú stabilnejšie.

OPPO však prezentovalo aj koncept rýchlo nabíjania rýchlosťou až 240 W. Takýto výkon nabije batériu s kapacitou 4 500 mAh za 9 minút, čo je naozaj excelentný výsledok. Pridaním vlastných nabíjacích protokolov je nabíjací výkon 240 W SUPERVOOC v porovnaní so 150-wattovým SUPERVOOC o 60 % vyšší.

Do decembra 2021 spoločnosť OPPO celosvetovo požiadala približne o 3 390 patentov súvisiacich s rýchlym nabíjaním a približne 1 786 patentov jej bolo už udelených.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2022 ďakujeme spoločnosti Samsung Electronics Slovakia.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.