Reklama

Ide skladací smartfón Oppo Find N v šľapajách Samsungu?

Zdroj | Oppo
Richard Pliešovský
Zdroj | Oppo
Zdroj | Oppo

Oppo dnes predstavilo na Inno Day 2021 svoj prvý skladací smartfón. Na pohľad vyzerá ako Samsung Galaxy Z Fold 3 5G. Aký je však v skutočnosti tento malý veľký smartfón? V čom sa podobá na svojho konkurenta a v čom je iný?

Zdroj | Oppo

Oppo vyvíjalo Find N dlhé štyri roky. Výsledok štyroch rokov intenzívneho výskumu a vývoja a 6 generácií prototypov vidíte na obrázkoch.

Primárny displej je 7,1-palcový skladací OLED panel, vyrobený z kompozitného materiálu Samsung Ultra Thin Glass (UTG). Na rozdiel od Samsung Z Fold3 5G nie je po zatvorení vidieť žiadnu medzeru, čo určite mnohí používatelia privítajú. Otázne však je, či nebude displej náchylnejší na poškrabanie zrnkami prachu alebo piesku. Displej ponúka rozlíšenie 1 080 x 2 460 px s jemnosťou zobrazenia 344 PPI a jasom do 800 nitov, špičkovo až 1 000 nitov. Obnovovacia frekvencia je od 0 do 120 Hz, pomer strán 9:8,4.

Zdroj | Oppo

Sekundárny displej má 5,49 palcov, dá sa teda plnohodnotne používať. Pomer strán je klasických 18:9. Obnovovacia frekvencia je ale len 60 Hz.

Zdroj | Oppo

Novinku poháňa Snapdragon 888 spárovaný s 8/2 GB RAM. Dodávať sa bude s Androidom 11 s nadstavbou ColorOS, ale čoskoro sa má aktualizovať na Android 12. Benchmark Geekbench (Geekbench 5.4.3 pre Android AArch64) mu nameral skóre 989 (jednojadrové) a 3 346 (viacjadrové).

Pozrite si

Oppo predstavilo AR okuliare v štýle Google Glass

Ohybný pánt obsahuje až 136 komponentov s výrobnou presnosťou 0,01 mm. Proprietárna technológia vraj zaistí úplne hladké otváranie a eliminuje medzeru medzi displeji v sklopenom stave. Výrobca uvádza, že len samotný pánt stojí 100 dolárov. Displej má bez problémov vydržať 200 000 ohybov, rovnako ako Samsung.

Pružinová konštrukcia ohybného pántu umožňuje, aby zariadenie pri rozložení voľne stálo v akomkoľvek uhle od 50 do 120 stupňov.

Hlavný fotoaparát má 50 Mpx (Sony IMX766), širokouhlý snímač má 16 Mpx a 13 Mpx 2-násobný zoom. Dobré rozlíšenie má aj webkamera, je to 32 Mpx. Nová vlajková loď od Oppo môže mať 128 GB, resp. 512 GB internú pamäť. Poteší slušná kapacita batérie, má 4 500 mAh, podporuje 33 W rýchle a 15 W bezdrôtové nabíjanie. Nechýba 10 W reverzné nabíjanie. Snímač odtlačkov prstov je umiestnený v tlačidle napájania.

Zdroj | Oppo

Oppo si dalo záležať na používateľskom rozhraní, ktoré umožní naplno využívať veľký displej. Nové gestá umožňujú intuitívnejší multitasking s dvomi vedľa seba zobrazenými aplikáciami. Pri používaní podporovanej aplikácie stačí uprostred zariadenia dvoma prstami prejsť dole a rozdeliť obrazovku na polovicu. Gestom štyrmi prstami zmeníte okno cez celú obrazovku na plávajúce okno.

Zdroj | Oppo

Oppo Find N podporuje aj bežné gestá na rozdelenie obrazovky, ako je dlhé stlačenie a pretiahnutie podporovaných ikon, umožňuje tiež uložiť bežne používané kombinácie rozdelenia obrazovky pre viac aplikácií na domovskú obrazovku.

Zdroj | Oppo

Cena novinky za verziu 8+256 GB bude 7 699 čínskych juanov (1 073 eur), verzia s 12 GB RAM a 512 GB internou pamäťou 8 999 čínskych juanov (1 254 eur). Sklápačky Oppo Find N sa budú predávať v čiernej, bielej farbe a fialovej. Ak sa vám novinka zapáčila, nepotešíme vás – predávať sa bude zrejme len v Číne.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.