Reklama

Oplatí sa fanúšikom Formuly 1 predplatiť si službu F1 TV? Vyskúšali sme ju

Stanislav Vinc

Fanúšikovia Formuly 1 sa môžu vžiť do role televíznych komentátorov, režisérov či tímových inžinierov. Z pohodlia obývačky je už dnes totiž vďaka oficiálnej službe F1 TV možné sledovať nielen živé vysielanie tréningov, kvalifikácií a pretekov, ale aj live-timingy a onboard kamery jednotlivých pilotov.

Tiež máte pocit, že je už tých streamovacích služieb nejako veľa? Aj my, no F1 TV sa v tejto sfére neradí k filmovým službám ako sú Netflix, HBO Max či Disney+. Ide o službu, ktorá vám odomkne prístup k živým dátam z aktuálneho diania na okruhu, ako aj bohatý archív pretekov a zaujímavých dokumentov.

Služba F1 TV má dva rôzne úrovne predplatného – lacnejšie predplatné F1 TV Access a drahšie F1 TV Pro. Verzia Access vám za poplatok 2,99 € mesačne (resp. 26,99 € ročne) odomkne prístup k záznamom z pretekov F1, F2, F2 a Porsche Supercup aj s možnosťou ľubovoľného výberu medzi kamerami na palube monopostov, ako aj prístup k historickému archívu Formuly 1.

Zdroj | Formula One World Championship Limited

Samozrejmosťou je v tomto predplatnom aj prístup k live timingu, čo v praxi znamená, že počas tréningov, kvalifikácie a pretekov budete môcť na vašom počítači, smartfóne či tablete sledovať aktuálne poradie pilotov, živú telemetriu, časy na sektory, opotrebovanie pneumatík a pozíciu pilotov zobrazenú na mape.

Drahšie predplatné F1 TV Pro dostupné za poplatok 5,99 € mesačne (resp. 49,99 € ročne), vám tento základ obohatí o prístup k živým vysielaniam všetkých veľkých cien F1, F2, F3 a Porsche Supercup vrátane živého prenosu z onboard kamier jednotlivých pilotov.

Pozrite si

Nový Swytch Kit – kompaktnejší balíček, ktorý urobí z vášho bicykla elektrický

Predplatné Access je tak ideálne, pokiaľ sledujete F1 primárne prostredníctvom televízneho vysielania, ktoré si chcete trochu obohatiť o dodatočné dáta a mimo neho si čakanie na ďalší „race week“ skrátiť sledovaním historických pretekov a bonusového obsahu v podobe dokumentov či rozhovorov.

Predplatné Pro je primárne určené pre tých, ktorí nemajú možnosť sledovať živé vysielanie prostredníctvom televízie a nevadí im anglický komentár. V praxi je však perfektné aj pre náročných fanúšikov, ktorí si chcú okrem hlavného vysielacieho prúdu naladiť na druhom zariadení aj onboard kameru svojho obľúbeného pilota, resp. si vysielanie tak trochu režírovať sami.

Ktoré z týchto dvoch verzií vám vyhovuje najviac, si môžete vyskúšať aj bezplatne počas 7-dňovej skúšobnej doby. Verím však, že väčšine fanúšikov, ktorí nedajú dopustiť na skvelú česko-slovenskú komentátorskú stopu a teda vysielanie sledujú primárne na Sport1 a 2, bude stačiť aj predplatné Access.

Služba funguje takmer bezchybne na prakticky akomkoľvek zariadení, no najlepšie si ju v kombinácii s televíznym vysielaním užijete na tablete či notebooku, ktoré vám poskytnú viac zobrazovacieho priestoru na všetky dáta. Podotknúť ale musíme fakt, že pokiaľ F1 sledujete prostredníctvom IPTV služieb, živé vysielanie budete mať oproti dátam z F1 TV omeškané o zhruba 3/4 minúty. Vysielanie služby si však môžete „vrátiť“ a zosynchronizovať ho tak s televíznym vysielaním.

Pozrite si

Kde natankovať najlacnejšie? To vám prezradí táto slovenská appka

Vytknúť sa jej dá snáď jedine iba fakt, že oficiálne v ponuke slovenského obchodu Google Play nenájdete aplikáciu F1 TV pre Android TV, stiahnuť do televízorov a multimediálnych zariadení by sa však mala dať vo forme APK.

F1 TV patrí medzi tie najvydarenejšie predplatné služby a pokiaľ patríte medzi tých, ktorí si nenechajú ujsť žiaden víkend v kalendári tohto šampionátu, vyskúšať si ju aspoň počas 7-dňového trialu vám odporúčame všetkými desiatimi. Pokiaľ vám nerobí problém angličtina, okrem súčasnej sezóny si vďaka tejto službe užijete aj historické záznamy z 00., 90., 80. rokov a skorších, ako aj exkluzívny materiál, ktorý vám poskytne pohľad do zákulisia F1.

Stiahnuť aplikáciu

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.