Opera Neon – že by revolúcia vo webových prehliadačoch?

Prehliadače len málokedy ponúknu aktualizáciu, ktorá by výrazne zmenila ich dizajn či rozhranie. Opera sa však nezdá a prichádza s novinkou, ktorá môže výrazne zmeniť váš internetový život. Toto je Opera Neon.

Pozrite siGoogle Chrome dostal nový kabát

Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari a …ehm Internet Explorer. Veľká päťka webových prehliadačov, medzi ktorými len málokto používa v dnešnej dobe niečo iné, než Google Chrome. Je pravdou, že revolúciu vo webovom prehliadači asi nespravíte, keď nechcete odradiť ľudí, no vyzerá to tak, že prehliadač Opera zariskoval a pokúsi sa vo svojej novej verzii Opera Neon spojiť webový prehliadač a funkcie počítača.

Po prvotnom nainštalovaní vás privíta nové multimediálne a sympatické užívateľské rozhranie.

Snímka obrazovky 2017-01-14 o 1.40.44

Opera v sebe spája funkcie počítača s novým interaktívnym rozhraním prehliadača. Už po prvých pár minutách strávených s ním musím priznať, že systém sa veľmi jednoducho a intuitívne ovláda, ako sa hovorí user-friendly. Navyše si ho viete plne prispôsobiť podľa seba.

Snímka obrazovky 2017-01-14 o 1.55.35

Jednotlivé stránky si otvárate v špeciálnych bublinách, ktoré sa vám zobrazujú na boku lišty. Ak zrovna chcete s niekým chatovať a popritom budete čítať články na internete, pre Operu Neon to nebude predstavovať problém. Ide síce o klasickú funkciu split-screen, ktorú už poznáme z moderných počítačov, no v rozhraní samotného internetového prehliadača to vyzerá ešte lepšie.

Snímka obrazovky 2017-01-14 o 2.15.31

Pozrite siOpera odteraz ponúka neobmedzené VPN zadarmo

Medzi ďalšie funkcie patrí smart tab systém, kde uvidíte posledné prehliadané stránky. Zároveň tu máte možnosť pomocou jedného kliku spraviť screenshot stránok alebo časti stránok, ktoré sa automaticky ukladajú do galérie. Ideálne pre tých, ktorí často zdieľajú fotky.

Snímka obrazovky 2017-01-14 o 2.02.28

Opera síce zariskovala, no treba uznať, že takéto niečo už dlho chýbalo a koncept Opera Neon je príjemným závanom do niekedy až monotónnych prehliadačov.

Operu Neon si môžete stiahnúť už teraz na oficiálnej stránke. Ďalšie funkcie tohto smart prehliadača by mali pribudnúť už na jar, tak sme veľmi zvedaví. Veríme, že Opera tento zaujímavý koncept bude ďalej bohato podporovať.

Snímka obrazovky 2017-01-14 o 1.59.54

Snímka obrazovky 2017-01-14 o 2.02.10

Pozrite siMozilla pripravuje vlastný inteligentný spúšťač aplikácií pre Android smartfóny

ZdrojOpera

Komentáre k článku