Reklama

Mozilla pripravuje vlastný inteligentný spúšťač aplikácií pre Android smartfóny

Marek Šimunek

Mozilla pripravuje úplne nový spúštať (Launcher) pre Android smartfóny, ktorý by mal majiteľom smartfónov poskytnúť nový používateľský zážitok. Nový Firefox Launcher je totiž schopný inteligentne predpovedať aké aplikácie v danej časti dňa používate na základe vašich osobitých návykov a tieto prioritne ponúkať pre rýchle spustenie.

Firefox Launcher

Pre správne fungovanie využíva Firefox Launcher technológie aplikácie EverythingMe (alternatívny spúštač aplikácií, ktorý zatiaľ nie je u nás dostupný) a svojho internetového prehliadača Firefox pre Android. Súčasťou nového spúšťača má byť aj rýchle vyhľadávanie na internete, alebo priamo medzi inštalovanými aplikáciami. V prípade vyhľadávania môže spúštač ponúknuť interakciu s aplikáciami nainštalovanými vo vašom telefóne. Vyhľadávanú skladbu si tak napríklad môžete jednoducho vypočuť pomocou aplikácie Spotify, alebo pozrieť videoklip priamo na YouTube.

Firefox Launcher

Firefox Launcher v podstate vychádza z alternatívneho spúšťača aplikácií EverythingMe a pridáva niekoľko vlastných vylepšení. To kedy sa tento spúšťač objaví v obchode Google Play zatiaľ známe nie je. Ako funguje alternatívny spúšťač aplikácií EverythingMe si však môžete pozrieť v tomto krátkom videu.

Foto: Mozilla, techcrunch.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.