Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

OnePlus ukázal nový model 10T 5G. Vysoký výkon a 150-wattové nabíjanie

OnePlus ukázal nový model 10T 5G. Vysoký výkon a 150-wattové nabíjanie
Zdroj | OnePlus
Michal Sobek
OnePlus ukázal nový model 10T 5G. Vysoký výkon a 150-wattové nabíjanie
Zdroj | OnePlus
Zdroj | OnePlus

Na dnešnom podujatí spoločnosti OnePlus sme sa dočkali odľahčenej vlajkovej lode OnePlus 10T 5G. Boduje však ultrarýchlym nabíjaním s výkonom až 150 W. Aj keď ide o rovnaký smartfón, tak svet ho bude poznať pod dvomi označeniami – OnePlus 10T 5G pre globálny trh a OnePlus Ace Pro pre čínsky trh.

Dizajnovo ide o veľmi podobné zariadenie ako OnePlus 10 Pro 5G. Výnimkou je ale plochý displej, pričom model 10 Pro 5G ho mal po bokoch jemne zahnutý. Stratili sme však pre OnePlus typický prvok, a to posuvný menič hlasových profilov. Ako spoločnosť deklarovala, tak ten nájdeme už len pri modeloch s prívlastkom Pro. Podobnosti modelov vidíme aj pri zadnom module fotoaparátov, kde sú ale jednotlivé snímače inak usporiadané. Zaujímavosťou je, že celá zadná strana je vyrobená z jedného kusu skla.

Zdroj | OnePlus
Obsah pokračuje pod reklamou

Vpredu je 6,7-palcový AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a Full HD+ rozlíšením. Nechýba ani podpora technológie HDR10+ a samotný displej dokáže zobraziť vyše miliardu farieb. OnePlus sa pýši aj pomerne tenkými rámčekmi s hrúbkou len 1,48 milimetra. Selfie kamera je v strede hornej strany a má rozlíšenie 16 Mpx. Po stránke výkonu tiež nenecháva spoločnosť nič na náhodu. Vo vnútri pracuje aktuálne najlepší procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 spolu s maximálne až 16 GB RAM a 256-gigabajtovým úložiskom. Podpora pamäťových kariet chýba, ale na to si už musíme zvykať. Aby sa predišlo prehrievaniu procesora, tak spoločnosť nasadila osemkanálové chladenie 3D Cooling System 2.0.

Po fotografickej stránke smartfón už vidno, že nejde o plnokrvnú vlajkovú loď. Hlavným senzorom je 50-megapixelový snímač Sony IMX766 vybavený optickou stabilizáciou. Sekunduje mu 8-megapixelový ultraširokouhlý senzor a 2-megapixelové makro. Nespomína sa však žiadna spolupráca s Hasselbladom. Nechýba Wi-Fi 6 ani Bluetooth vo verzii 5.2. Poteší aj NFC pre bezkontaktné platby a celé to zastrešuje aktuálny Android 12 s nadstavbou OxygenOS. Spoločnosť prezentovala aj OxygenOS 13, kde taktiež predstavila viacero noviniek.

Zdroj | OnePlus

Do tohto tela sa zmestila batéria s kapacitou 4 800 mAh, čo je na celodenné použitie dostatočná hodnota. OnePlus sa však zameral na maximálny výkon nabíjania, ktorý je na hodnote až 150 W. Na 28 % sa dostanete len za 3 minúty a na celodennú výdrž vám stačí len 10 minút, pričom masívny adaptér sa nachádza priamo v balení. OnePlus myslelo aj na životnosť batérie, ktorá by mala zvládnuť aspoň 4 roky každodenného nabíjania. Bezdrôtové nabíjanie však chýba.

Čo sa týka cien, tak model OnePlus 10T 5G sa bude v základnej konfigurácii 8+128 GB predávať za 699 eur a vyššia konfigurácia 16+256 GB vyjde na 799 eur. K dispozícii bude v čiernej a zelenej farbe od 25. augusta 2022.

Zdroj